صحبت های رئیس کل بیمه مرکزی را بخوانید
جزئیات حمایت بیمه ای اصناف آسیب دیده از تعطیلی کرونایی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان مشاغل و اصناف می‌توانند کسب و کارهای خود را در مقابل تعطیلی‌های کرونایی بیمه کنند.

  • کد خبر: 1009
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 13 آذر 1399 - 17:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا ، غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی در مورد حمایت بیمه ای از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا گفت: کسبه و اصنافی که از بابت توقف کسب و کار به دلیل محدودیت‌های کرونایی دچار ضرر و زیان می‌شوند در صورتی که بیمه باشند بسته به میزان پوشش بیمه‌ای آن‌ها تا مدت 60 روز حداقل روزانه 500 هزار تومان و حداکثر روزانه 12 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

وی گفت: برای پرداخت روزانه پانصد هزار تومان تا 60 روز که در مجموع 30 میلیون تومان می‌شود حق بیمه پرداختی حدود 300 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سلیمانی افزود: کسب و کارها باید قبل از اعمال محدودیت‌ها اقدام به بیمه کردن مشاغل کنند و هم اکنون نیز می‌توانند با ثبت‌نام در دریافت این بیمه‌ها اگر در زمستان نیز شاهد شیوع مجدد کرونا و تعطیلی و کسب و کار بودیم از این بیمه استفاده کنند.

رییس کل بیمه گفت: از زمان انتشار بیماری کرونا در کشور صنعت بیمه فعال و طی بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام شد که برای همه کسانی که بیمه تکمیلی درمان هستند همه هزینه‌های این بیماری از دارو تا بستری و دیگر هزینه‌ها را طبق قرارداد پرداخت کنند.

وی افزود: علاوه بر این محصول بیمه ویژه مخصوص بیماری کرونا در یکی از شرکت‌های بیمه‌ای تصویب و عملیاتی شده است.

او گفت: از ابتدای سال در بخش بیمارستانی حدود 4 هزار میلیارد تومان بابت هزینه‌های درمانی از طرف شرکت‌های بیمه‌ای بابت بیمه تکمیلی پرداخت شده که بخشی از آن مربوط به بیماری کروناست.

سلیمانی افزود: برای کسانی که بیمه عمر خریداری کرده‌اند نیز تا سقف 50 میلیون تومان در صورتی که فوت به خاطر بیماری کرونا اتفاق افتاده باشد به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.
 

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف