کرونا زعفران را هم از‌ رونق انداخت
کاهش 30 تنی صادرات طلای سرخ ایران

حسین زینلی گفت: شیوع بیماری کرونا تولید، فروش و صادرت زعفران را با مشکل جدی مواجه کرد و صادرات سال گذشته طلای ایرانی را از 310 تن به 280 تن رساند. امسال نیز روند برداشت و صادرات با کندی انجام می‌شود و افزون بر این تبعات اقتصادی کرونا نیز باعث کاهش قیمت زعفران شده است.

  • کد خبر: 1021
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 16 آذر 1399 - 11:46

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: زمستان سال گذشته که پاندمی کرونا رخ داد دقیقا همزمان بود با اوج فروش زعفران و همین موضوع سبب شد که در سال گذشته 30 تن کمتر از پیش‌بینی‌ها صادرات زعفران داشته باشیم.

حسین زینلی توضیح داد: همه دنیا با این پاندمی درگیر شد و بسته شدن مرزها و قطع پروازهای بین‌المللی، حمل و نقل زعفران را با چالش جدی مواجه کرد و امسال نیز تاکنون 120 تن صادرات انجام شده است.او میزان صادرت کشور را در سال گذشته 280 تن اعلام کرد و افزود: این درحالی است که  حداقل باید 310 تن صادر می‌شد.با توجه به ادامه کرونا احتمالاامسالهم با کاهش صادرات مواجه شویم

او همچنین در رابطه با میزان ارز آوری زعفران هم گفت: سالانه 350 میلیون دلار میزان ارزآوری زعفران بوده است که امسال به دلیل مشکلات موجود با کاهش قیمت مواجهیم. قیمت فروش در ایران تقریبا کیلویی 20 میلیون تومان است، درحالی که  قیمت بین المللی زعفران گرمی 5 یورو است که حدود 150 میلیون تومان در کیلو می‌شود.

 

تاثیرکرونا بر برداشت و جدا سازی کلاله از گل زعفران

او در ادامه توضیح تاثیر کرونا بر زعفران گفت: بخش دیگر تاثیر کرونا در زمینه برداشت زعفران بود. برداشت گل زعفران و جداسازی کلاله از گل به صورت دستی انجام می‌شود که از یک سو باتوجه به هشدارهای سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت ایران تعداد کارگران کاهش یافت و افرادی هم که مشغول به کار شدند فعالیتشان با ریسک بالایی همراه بود که هزینه برداشت زعفران و جدا سازی گل از کلاله را افزایش داد. از سوی دیگر ظرف 24 ساعت از برداشت زعفران، کلاله باید از گل جد شود و تعداد کم کارگران امکان این جداسازی را با چالشی جدی رو به رو کرد. به همین دلیل در بخش زعفران تاثیر منفی کرونا بیش از سایر بخش‌های کشاورزی بود.

 

کاهش مصرف داخلی زعفران 

زینلی به کاهش مصرف داخلی هم اشاره کرد و گفت: در این بین تعطیلات کرونایی باعث کاهش درآمدهای مردم شد و  زعفران به عنوان یک کالای لوکس از سبد خانوار حذف شد. که در پی آن با کاهش فروش در داخل نیز رو به رو شدیم. 30 درصد از تولید زعفران در داخل مصرف می‌شود، این عدم خرید زعفران ضربه دیگری بر تولید کنندگان آن بود.

 

کاهش صادرات فله‌ای زعفران

او با اشاره به نقطه ضعف ایران در بسته بندی زعفران در سال‌های گذشته تاکید کرد:‌ تاکنون 20 درصد زعفران صادراتی ما به صورت بسته بندی از کشور خارج می‌شود و حدود 80 درصد هم زعفران به صورت فله صادر می‌شود. تا سال گذشته روند صادرات ما بر مبنای زعفران خام بود اما از امسال ما توانسته‌ایم با وارد کردن تکنولوژی‌های روز دنیا در این صنعت به فرآوری و تولیدات مختلف از زعفران بپردازیم فقط تعداد دستگاه‌ها به میزان نیاز نیست. به خصوص در بخش جدا سازی کلاله از گل که با کاهش نیروی کار ضرر بسیاری متحمل شدیم این دستگاه ها اگر با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت به میزان نیاز به دست تولید کننده برسند تاثیری خوبی در افزایش تولید و صادرات خواهند داشت.

بیشتر بخوانید

زینلی به احتمال افزایش صادرات با بسته بندی‌های مختلف و پرهیز از صادرات فله‌ای پرداخت و گفت: دولت تعرفه بیشتری برای صادرات زعفران بر بسته‌های بیش از 30 گرم بسته است و اینگونه شاهد کاهش صادرات فله‌ای زعفران  هستیم که ارزش افزوده به مراتب بیشتری برای تولید کننده وصادرکننده دارد.

او در ادامه افزود: تا قبل از امسال ما توانایی بسته‌بندی همه تولیدات زعفران خود را نداشتیم. بنابراین صادرات فله‌ای اجتناب ناپذیر بود اما امسال صنایع بسته‌بندی ما تکمیل شده است و روند صادرات با بسته بندی‌های متنوع با وزن های مختلف فراهم شده است. بنابراین باید تاکید کنم ما توانایی بسته بندی کل زعفران تولیدی کشوررا داریم.

کاهش خام فروشی زعفران با  صادرات فراورده‌های آن

این کارشناس حوزه گیاهان دارویی به نقش فرآوری زعفران در افزایش ارزآوری این محصول پرداخت و توضیح داد: ارزش افزوده صادرات فرآورده‌های زعفران منوط به استفاده از  تکنولوژِهای جدید است.

او به روند تغییر برپایی صنایع تبدیلی و تکمیلی در این حوزه پرداخت و گفت:‌تحقیقات استراتژیک گسترده ای برای خالص سازی سافرانال و عصاره گیری به صورت جامد و مایع انجام شده که نتیجه کار به حد قابل قبولی رسیده است.شرکت‌های خصوصی فعال در این حوزه توانایی خالص سازی زعفران را بدست آورده اند. همین امر سبب کاهش خام فروشی زعفران و افزایش ارزآوری محصولات این گیاه استراتژیک خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف