وزیر صمت:
در تولید 4 قلم کالای اصلی مرتبط با کرونا به خودکفایی رسیدیم

وزیر صمت در پایان نشست کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: در چهار قلم کالای مهم مربوط به تجهیزات مبارزه با کرونا که وزارت صمت مسئول بوده است، به تولیدات خوبی رسیده ایم.

  • کد خبر: 1038
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 16 آذر 1399 - 17:28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از  شاتا، علیرضا رزم حسینی با بیان این مطلب، افزود: در تولید ماسک مازاد تولید داریم و تولیدکنندگان تقاضای صادرات دارند.

وی ادامه داد: در زمینه تولید ونتیالتور نیز دو کارخانه بزرگ در حال تولید و تامین نیاز وزارت بهداشت هستند و متقاضی صادرات نیز می باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در زمینه تولید دستگاه های اکسیژن ساز نیز واحدهای تولیدی آمادگی تولید و تامین نیاز وزارت بهداشت را دارند.

رزم حسینی در خصوص تامین اکسیژن بیمارستان‌ها نیز، بیان کرد: فولاد کشور (اصفهان، کرمان، یزد و برخی استانهای دیگر) بصورت رایگان اکسیژن به بیمارستانها تحویل می دهند.

وی اعلام کرد: با همکاری و تعامل همه تولیدکنندگان و دست اندرکاران در تجهیزات مرتبط با کرونا در کشور به خودکفایی رسیدیم و این روند همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص صادرات اقلام مرتبط با کرونا نیز، گفت: بنابرتقاضای وزارت بهداشت اگر در کالایی مازاد نیاز داخلی داشته باشیم، مجوز صادرات هم خواهیم داد

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف