درباره حمایت‌های جدید دولت-2
معافیت تسهیلات کرونایی از محدودیت‌های قانونی پرداخت

ستاد ملی کرونا در تازه‌ترین تصمیم خود، یک مصوبه را با موافقت اعضا از نظر گذراند که بر اساس آن‌ کسب‌و‌کارهای آسیب دیده از کرونا در دوره تشدید محدودیت‌ها می‌توانند از مزایای امهال حق بیمه کارفرما، معافیت از قوانین چک برگشتی در موضوع پرداخت تسهیلات و همچنین تمدید مهلت برای استفاده از مزایای مربوط به قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی استفاده کنند.

  • کد خبر: 1041
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 16 آذر 1399 - 20:07

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، ستاد ملی کرونا با هدف حمایت از کسب‌و‌کارهای آسیب دیده از بحران اقتصادی ناشی از این بیماری مسری، در دوره طرح جامع تجمع و تردد عمومی چنین مصوبه‌ای را گذرانده است. یکی از این تصمیم‌ها مربوط به مشکلات و موانعی است که برخی از مشمولان حمایت دولتی به خاطر  چک برگشتی با آن‌ها روبرو هستند.

آسان‌گیری در قوانین چک

با توجه به این که برخی قوانین مربوط به چک برگشتی، مشکلاتی را برای پرداخت تسهیلات دولت به برخی صاحبان مشاغل و شهروندان دیگر ایجاد کرده بود، ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت تا هرگونه حمایت دولت در دوران شیوع کرونا برای اقشار آسیب دیده از کرونا اعم از مشاغل و خانوارها از جمله پرداخت های بلاعوض، تسهیلات کسب وکارها یا وام ها و پرداخت های معیشتی، مشمول محدودیت های یاد شده در قوانین مربوط به چک نباشد. به این معنی که اگر کسی از صاحبان مشاغل یا هر یک از شهروندان که چک برگشتی دارند، در صورت درقایت وام حمایتی دولت، بتوانند بدون ممانعت قانونی از حمایت دولت استفاده کنند. در واقع این نوع حمایت ها و پرداخت ها در این دوران، به عنوان «مستثنیات دین» تلقی می شوند و توسط طلبکاران دولتی یا خصوصی و دستگاه ها اعم از سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاه ها «قابل برداشت» و «قابل توقیف» نخواهد بود

در این باره بیشتر بخوانید

.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف