معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت
تنها 20 درصد مشاغل تعطیل هستند

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: طی دو هفته تعطیلی، حدود 90 درصد محدودیت‌ها در سطح کشور اعمال شد اما با بازگشایی‌های جدید، حدود 80 درصد مشاغل دوباره فعال شده‌اند و تنها 20 درصد آن‌ها تعطیل هستند و این نیازمند کنترل دقیق‌تر بر رعایت پروتکل‌ها است.

  • کد خبر: 1054
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 18 آذر 1399 - 11:19

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا محسن فرهادی، در برنامه تلویزیونی شبکه خبر، افزود: خوشبختانه همکاری مردم و دستگاه‌های مختلف چشم گیر است اما اگر در ادامه پروتکل‌های رسمی و چند اصل بهداشتی رعایت نشود، ممکن است به محدودیت‌های سختگیرانه برگردیم.

فرهادی گفت: در واحدهای کسب و کار و ادارات باید تهویه هوا صورت گیرد. دست کم در هر ساعت 5 تا 10 دقیقه پنجره‌ها را باز کنیم تا هوای تازه وارد فضای کار شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: گروه یک 35 درصد مشاغل کشور و گروه دوم بیش از 45 درصد دیگر و در مجموع 80 درصد از انواع صنوف کشور باز است. امیدواریم 20 درصد باقیمانده که هنوز در فهرست غیر ضروری‌ها هستند به فعالیت مشغول نشوند و محدودیت‌ها را رعایت کنند.

فرهادی تاکید کرد: بازرسان وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را در بین مکان‌های مجاز پیگیری می‌کنند.

وی گفت: اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا به عهده تمامی دستگاه‌ها است و رعایت آن الزامی است. طبق مصوبه ستاد همه اتحادیه‌ها و دستگاه‌ها باید یک خط تلفن مجزا برای گزارشات مردمی اعلام شود.

 

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف