از زبان سخنگوی دولت بشنوید
آخرین وضعیت حمایت‌های دولت از آسیب‌دیدگان کرونا

سخنگوی دولت: دولت در برنامه ریزی های خود در مورد حمایت از واحدهای که عمدتا خدماتی هستند و هم شاغلین کار از دست داده و اقشاری که فاقد درآمد ثابت بوده اند و یا دارای درآمد کم بوده اند اقداماتی را درنظر گرفت.

  • کد خبر: 1061
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 18 آذر 1399 - 14:02

 پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، دکتر ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت حمایت های دولت از آسیب دیدگان کرونا گفت: در جهت حمایت از بنگاهها برای حفظ مشاغل مبلغ 14 هزار میلیارد تومان وام اختصاص یافته است و همچنین حمایتی هایی مانند تعویق و تقسیط مالیاتی و سایر عوارض تعیین شده است. 

برای حمایت از افراد بیکار شده بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته  است. 

برای حمایت از اقشار هدف وام یک میلیون تومانی دوم، تاکنون به 4.5 نیم میلیون خانوار که درخواست داشتند پرداخت شده است.

گمان می رود تعداد زیادی از افراد از این وام مطلع نشده باشند مقرر شد به این افراد از سوی دولت پیامک ارسال شود و در صورت تایید وام آنها نیز پرداخت شود.

برنامه کمک معیشتی نیز مصوبه ستاد ملی کرونا بوده و برای 4 ماه پیش بینی شده است و مربوط به سال آینده نیست. و مقرر است که از ماه آذر نیز پرداخت شود.

جامعه هدف افراد آسیب دیده از کرونا بیش از 34 میلیون نفر خواهد بود. 

همچنین به علت محدودیت منابع و عدم امکان تحقق منابع پیش بینی شده در مصوبه مجلس و به منظور همراهی و هماهنگی برای رسیدگی به مردم، جلساتی بین دستگاههای مسئول در دولت و مجلس برگزار شده است و این جلسات ادامه دارد. مساله اصلی ما محل تعیین منابع بود امیدواریم بتوانیم با منابع موجود ترکیبی از دو طرح را اجرایی کنیم.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف