حمایت از کسب و کارها (مرحله دوم) 2
  • کد خبر: 1071
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 18 آذر 1399 - 15:04
  • استمهال حق بیمه سهم کارفرما

 با استمهال حق بیمه کارفرما برای دو ماه آذر و دی ماه 1399 توسط سازمان تامین اجتماعی در مورد مشاغل و کسب وکارهای غیردولتی به شدت آسیب دیده و یا به اجبار تعطیل یا محدود شده، به تشخیص کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، موضوع طرح جامع تجمع و تردد عمومی موافقت می شود. در ازای این حکم، از محل منابع مربوط به تسهیلات ویژه کرونا با بازپرداخت یکساله در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرد. میزان و شرایط این تسهیلات توسط کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا تعیین می شود. این بند شامل «تولیدکنندگان» نخواهد شد.

  • تسهیلات به کسب وکارهای به شدت آسیب دیده غیردولتی در حوزه ورزش و جوانان

-تسهیلات به کسب وکارهای غیردولتی به شدت آسیب دیدۀ از ویروس کرونا در این حوزه و مطابق دستورالعمل ابلاغی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، موافقت می شود. متقاضیان واجد شرایط مجازند تا پایان دی ماه جاری ثبت نام کنند و بازپرداخت اقساط این تسهیلات نیز از اول خردادماه 1400 خواهد بود.

- بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده توسط فعالیت ها و کسب وکارهای این حوزه تا پایان سال 1399 امهال می شود. همچنین با تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال 1399، هزینه های آب، برق و گار سال 1399 و هزینه های مالیاتی با سررسید سال 1399 کسب وکارهای این حوزه تا پایان سال 1399 موافقت می شود.

  • مستثنی کردن پرداخت تسهیلات کرونایی از ماده(5) مکرر اصلاح قانون چک

هرگونه حمایت دولت در دوران شیوع کرونا برای اقشار آسیب دیده از کرونا اعم از مشاغل و خانوارها از جمله پرداخت های بلاعوض، تسهیلات کسب وکارها یا وام ها و پرداخت های معیشتی، مشمول محدودیت های مقرر در ماده 5 مکرر اصلاح قانون چک نمی باشد و این نوع حمایت ها و پرداخت ها در این دوران، به عنوان مستثنیات دین تلقی می شود و توسط طلبکاران دولتی یا خصوصی و دستگاه ها اعم از سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاه ها قابل برداشت و توقیف نخواهد بود.

  •  تمدید مهلت برخورداری واحد های تولیدی از ظرفیت های قانون تسهیل بدهی بدهکاران شبکه بانکی

مهلت مندرج در «قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور» برای اشخاص مشمولی که تاکنون نتوانسته اند از مزایای قانون مذکور بهره مند شوند. برای تسلیم تقاضا به موسسات اعتباری تا پایان آذرماه 1399، برای موسسات اعتباری به منظور محاسبه مانده بدهی مشتری وفق ابلاغی بانک مرکزی تا پایان دی ماه 1399 و برای اشخاص مشمول به منظور تسویه نقدی تا پایان اسفندماه 1399 تمدید می شود.

دریافت فایلdownlod

برچسب‌ها