فعالیت‌های ورزش گیلان در مقابله با بحران کرونا

از زمان شیوع بیماری کرونا در اسفند سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در کنار مشارکت گسترده سمن ها در کمک به مقابله با این بیماری ، صدها برنامه فرهنگی ورزشی و عمرانی را به اجرا گذاشته است.

  • کد خبر: 1086
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 20 آذر 1399 - 20:28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مریم بخشی توزیع بیش از 210هزار بسته بهداشتی از سوی سازمان های مردم نهاد را از برجسته ترین کارکرد حوزه جوانان برشمرد و افزود: برپایی کمپ تمرین آموزش مجازی،آوای ورزش در همسایگی ، جشنواره دا و جشنواره بادبادک ها از جمله ی این فعالیت ها بوده است.

وی پویش بالانس ژیمناستیک،جشنواره های دوچرخه سواری در شهرستان های آستانه اشرفیه و لنگرود را یاد آور شد و گفت: اجرای طرح ساختار قامتی زنان در روستاهای گیلان ،رکورد گیری حلقه ایروبیک در رودبار و برپایی کارگاه آموزش هاکی و نیز مسابقه التیمنت فریزبی درساحل تازه آباد از جمله ی دیگر تلاش های ورزش گیلان در ماههای شیوع بیماری کرونا بوده است .

بخشی برگزاری جشنواره ورزش های هوایی را که همواره با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه می شود را از مهمترین برنامه های این ایام بر شمرد و افزود:برگزاری جشنواره های خیابانی و اجرای حرکات نمایشی موتور کراس در پیست آستانه اشرفیه نیز در ماههای گذشته بطور مستمر به اجرا گذاشته شده است.

وی تشکل های مردم نهاد را بازوی توانمند دولت در اجرای فعالیت های اثربخش خواند و با اشاره به اینکه تا پایان سال گذشته، 106 سمن مجوزدار در استان به ثبت رسیده، افزود: از این تعداد82 سمن فعالیت گسترده از جمله درحوزه مبارزه با کرونا داشتند‌.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اهدای چهار دستگاه اکسیژن ساز توسط جوانان به بیمارستان ها طی ماههای گذشته، خاطرنشان کرد: در همین مدت صد مشاوره تلفنی توسط سمن‌های گیلان انجام شده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد "همت جوانانه و کمک مومنانه" تصریح کرد: بخش عظیمی از کمک‌ها به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا ، توسط جوانان انجام شده است.

بخشی با تاکید بر اینکه گیلان یکی از 11 استان پیشگام در حوزه کمک به نیازمندان و کادر درمانی گیلان است، افزود: جوانان گیلانی توانستند با هم افزایی،تلاش و خودباوری آبروی استان را حفظ کنند‌و تعداد 8000پکیج معیشتی وچندین هزار بسته بهداشتی ونوشت افزار بین افراد کم برخوردار جامعه توزیع نمودند.

لازم به ذکر است با شروع فصل سرما وپویش جوانان پیشگامان خدمت و سلامت بسته هایی در قالب لباس گرم و پکیج معیشتی توسط جامعه ورزش و جوانان گیلان در اختیار اقشار کم برخوردار قرار خواهد گرفت.

وی حفظ کرامت انسانی و تلاش برای آبادانی گیلان را برآیندی از همگرایی مردمان این دیار خواند و گفت: گیلانیان همواره در همه صحنه های مهم و حساس حضوری مقتدر انه دارند.

بخشی در بخش دیگری از سخنان خوداجرای پروژه های عمرانی را بسیار حائزاهمیت بر شمرد و گفت : همه پروژه های عمرانی در سطح استان گیلان برغم تنگناهای مالی با نگاه ویژه وزارت ورزش از روند رو به رشدی برخوردار است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف