وزیر کشور:
امیدواریم دی یا بهمن واکسن کرونا را تهیه کنیم

وزیر کشور از دستور رییس‌جمهوری برای تهیه هر چه زودتر واکسن کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا دی یا بهمن واکسن کرونا را برای گروه‌های هدف تهیه کنیم.

  • کد خبر: 1089
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 20 آذر 1399 - 10:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته ستاد ملی کرونا، حسن روحانی رییس جمهوری دستور دادند تا هر چه زودتر واکسن کرونا تهیه شود و با پیگیری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا، امیدواریم که بتوانیم واکسن را تا دی یا بهمن ماه امسال با اولویت گروه‌های هدف مثل افراد بالای 65 سال یا دارای بیماری زمینه‌ای جهت تزریق تهیه کنیم.

34 شهر قرمز نارنجی شدند

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه همکاری دستگاه‌ها در قالب طرح هوشمند بسیار خوب و هماهنگ بوده، گفت: هدف کاملا مشخص، و مسیر کار و طرح کاملا روشن بود به ویژه مردم  در این مدت همکاری‌های بسیاری خوبی داشتند و به همین دلیل براساس گزارشی که امروز  ارائه شد از 164 شهری که قرمز بودند به 34 شهر رسیده است که امیدواریم این 34 شهر هم به مرور به نارنجی و به مرور به زرد تبدیل شود.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: دستگاه‌های مختلف عملکردهای متفاوتری را داشتند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اقدامات خود را توضیح دادند.

500 هزار خودرو به علت عدم رعایت محدودیت‌ها جریمه شدند

وی با اشاره به گزارش نیروی انتظامی از وضعیت ترددهای بین جاده ای و درون شهری گفت: نیروی انتظامی گزارش بسیاری خوبی هم از ترددهای بین جاده‌ای و هم ترددهای داخل شهر بعد از ساعت 9 ارائه کرد. حدود 500 هزار خودرو از ساعت 9 تا 4 صبح جریمه شدند. البته ما واقعا راضی به جریمه حتی یک مورد هم نیستیم اما وقتی که همه رعایت می‌کنند و عده‌ای رعایت نمی‌کنند ناگزیر به جریمه هستیم.

وزیر کشور درباره پلمپ کردن برخی از اصناف گفت: البته تعداد این اصناف زیاد نبوده است ولی همین تعداد کم هم رضایت‌بخش نیست و امیدوار هستیم که همه مردم و همه فعالیت‌ها دقت کنند.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: مخابرات هم در حوزه کنترل‌ها و رصد و رهگیری مبتلایان و وزارت راه و شهرسازی در حوزه ریلی و هم زمینی اقدامات خوبی داشته‌اند.

 ارائه خدمات به افراد با کارت ملی خواهد بود

وی یادآور شد: ما از این هفته اعلام کردیم که در همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی اعم از قوه مجریه و قضاییه و مقننه، ارائه خدمات با کارت ملی باشد و هر کس کارت ملی خود را همراه داشته باشد و بعد از کنترل اولیه، کارت به افراد خدمات داده می‌شود.

وزیر کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی که شده بود، دستگاه‌های اداری ‌باید خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه کنند. در این زمینه وزارت راه و شهرسازی بهترین عملکرد را داشته است.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: در جلسه امروز مقرر شد سازمان امور اداری و استخدامی با وزارت ارتباطات و دستگاه‌ مربوطه جلسه‌ای برگزار کنند و تمام دستگاه‌ها گزارش عملکرد خود و زمان بندی طرح خود را به ما ارائه دهند.

وی پشتیبانی نیروی انسانی، مالی و امکانات و تجهیزات وزارت بهداشت را از دیگر موضوعات  نشست امروز عنوان کرد و افزود: سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی گزارشی را ارائه دادند و کارگروهی تشکیل شد تا اینها را به دقت بررسی کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه موضوع ماسک و اکسیژن‌سازها در این جلسه مجددا بررسی شد، اظهارداشت: گزارش‌ها نشان دهنده این است که ما در تولید انبوه ماسک و هم در بحث اکسیژن‌سازها وارد مرحله خوبی شده‌ایم که می‌توانیم ظرف مدت کوتاهی بحث اکسیژن و اکسیژن‌سازها را در بیمارستان‌ها کاملا حل‌شده بدانیم.

رحمانی فضلی درباره ارائه کمک‌های حمایتی به افراد و خانواده‌ها و هم مشاغلی آسیب دیدند، گفت: آن میزان از آسیب‌دیدگی که وجود دارد به وسیله دولت واقعا قابل جبران نیست و رقم‌ها بسیار زیاد است و مردم زحمت می‌کشند و ایثار و تلاش می‌کنند

وزیر کشور ادامه داد: دولت هم در حد امکان و منابعی که دارد بیش از 120 هزار میلیارد تومان بابت این موضوع هم در قالب بودجه عمومی و هم در قالب صندوق توسعه و کمک‌های دیگر تدارک دیده است که اینها را در قالب کمک‌های یک میلیون تومانی یا تسهیلاتی و کمک 100 هزار تومانی به هر یک از افراد می‌دهد.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: گزارش وزارت کار و هم معاونت اقتصادی نشان می‌دهد که روند خوب است و باید تلاش کنیم که حجم این کمک‌ها را بالا ببریم. توفیقی که به صورت نسبی به دست آمده فقط نتیجه همکاری‌ها و کمک‌های مردم است و مردم همکاریها را ادامه بدهند تا ما زودتر از شر این بلا خلاص شویم.

تامین قطعات 5 هزار دستگاه اتوبوس

وزیر کشور ادامه داد: روز گذشته در کارگروه اقتصادی دولت و همچنین کارگروه کمیته‌ها در حضور رییس جمهوری مقرر شد 5 هزار اتوبوس، قطعات منفصله اتوبوس و واگن‌های مترو را تا آخر اسفند تامین کنیم.

رحمانی‌فضلی یادآور شد: با تأمین 5 هزار اتوبوس به صورت قطعات منفصله، اقدام بسیاری خوبی در بحث حمل و نقل شهری ایجاد خواهد شد تا بتواند به کاهش ترافیک جمعیت در داخل اتوبوس و مترو کمک کند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: ظرف چند روز آینده 100 دستگاه اتوبوس دیگر هم در تهران به ناوگان اتوبوسرانی به صورت موقت و با کمک نیروهای نظامی سپاه اضافه می‌کنیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف