ارزیابی بانک جهانی از اثرات کوتاه مدت کرونا
اثر کووید 19 بر کسب وکارها در 51 کشور جهان

بانک جهانی در مطالعه ای به بررسی نتایج یک ارزیابی جامع از اثرات کوتاه مدت پاندمی کووید-19 بر روی کسب و کارها با تمرکز بر کشورهای در حال توسعه پرداخته است. نتایج این مطالعه از سوی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران منتشر شده است.

  • کد خبر: 1113
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 23 آذر 1399 - 12:48

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، در مطالعه ای که اخیراً توسط بانک جهانی منتشر کرده است، نتایج یک ارزیابی جامع از اثرات کوتاه مدت پاندمی کووید-19 بر روی کسب و کارها با تمرکز بر کشورهای در حال توسعه ارائه شده است. نتایج این پژوهش بر اساس داده‏ هایی است که توسط بانک جهانی و موسسات همکار در 51 کشور جهان طی ماه‏ های آوریل تا آگوست 2020 جمع‏ آوری شده است و بیش از 100 هزار کسب و کار را دربرمی گیرد.

به طور کلی، این مطالعه، به 5 یافته اصلی اشاره می‏ کند:
1. کووید-19، شوک شدید و گسترده ‏ای را به بنگاه ‏ها در سراسر جهان وارد کرده که با اثر منفی ماندگار بر روی فروش آنها همراه بوده است.
2. تعدیل اشتغال نیز اغلب به دلیل مرخصی‏ ها و کاهش ساعات کاری و همچنین اخراج کارکنان در تعداد کمی از بنگاه‏ ها، اتفاق افتاده است.
3. بنگاه‏ های کوچکتر به طور نامتناسبی، در حال رویارویی با محدودیت های مالی بیشتری هستند.
4. بنگاه ‏ها، برای پاسخ به بحران کووید-19، به طور فزاینده ‏ای به دنبال راه حل‏ های دیجیتال هستند.
5. عدم اطمینان زیادی نسبت به آینده وجود دارد، به ویژه در میان بنگاه‏ هایی که کاهش بیشتری را در فروش خود تجربه کرده ‏اند که می ‏تواند با از دست دادن شغل همراه شود.

یافته‏ های این مطالعه، درک بهتری نسبت به میزان شوک وارده به بنگاه ‏ها، مجراهای اصلی اثرگذاری کووید-19 بر کسب ‏و‏کارها و چگونگی تطبیق بنگاه ‏ها با شرایط کنونی ارائه می ‏دهد.

نسخه کامل این گزارش در زیر قابل دریافت است.

بیشتر بخوانید

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف