پرداخت 20 میلیارد وام کرونا به باشگاه‌های ورزشی تهران

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: 20میلیارد و 200 میلیون تومان از طریق دولت به باشگاههای زیان دیده از کرونا استان تهران تاکنون پرداخت شده است.

  • کد خبر: 1116
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 23 آذر 1399 - 09:17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا، " رضا خرم گفت: از زمان شیوع کرونا و تعطیلی برخی از رشته‌های ورزشی رزمی، استخرهای سرپوشیده، بدنسازی و پربرخورد، تا کنون 301 مورد درخواست در سامانه کارا ثبت شد.

وی با بیان اینکه قرار است تا 33 میلیارد و 500 میلیون تومان وام به این واحدهای ورزشی از طریق دولت پرداخت شود گفت: مابقی وام به بخش ورزش به مرور توسط بانک‌های عامل به حساب افراد تحت پوشش واریز شود.

رئیس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: میزان وام‌ها به افراد تحت پوشش به ازای هر فرد در تهران 16 میلیون تومان و در شهرستانها 8 تا 12 میلیون تومان با سود 14 درصد است.

خرم در پاسخ به این سوال که تا کنون چند مجموعه ورزشی به علت زیان کرونا تعطیل شده‌اند گفت: تاکنون 2 مجموعه ورزشی به علت بدهی و تعطیلی واحد صنفی خود را اعلام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: به علت رفع نشدن محدودیت‌ها فعالیت در رشته‌های پربرخورد، رزمی و استخرهای سرپوشیده آمار دقیقی از تعطیلی دائم مجموعه‌ها به این اداره کل ارسال نشده است.

رئیس گروه نظارت باشگاههای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: طی هفته گذشته 93 بازدید نامحسوس از مجموعه‌های ورزشی استان انجام که به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی 15 تذکر کتبی و 2 اخطار پلمب به مجموعه‌های ورزشی متخلف داده شد.

خرم به رسیدگی به هشت پرونده تأسیس مجموعه ورزشی در کمیسیون ماده 5 اشاره کرد و گفت: در نشست اخیر این کمیسیون مجوز چهار مجموعه جدید در جنوب غرب و شهرری صادر شد.

به گفته وی با قرار گرفتن ورزش بدنسازی در گروه 2 ستاد ملی کرونا، فعالیت این ورزش در سطح استان بلامانع است.

با شیوع کرونا 5 هزار و 200 مجموعه ورزشی آبی و چند منظوره تهران زیان دیدند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف