رئیس انجمن صنایع طیور و آبزیان مطرح کرد
پیش‌بینی کاهش 5 درصدی تولید مرغ در ایران براثر کرونا

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: تولید مرغ در 8 ماه اول امسال حدود 2 درصد، یعنی به میزان 30 هزار تن کاهش یافته است. پیش بینی می‌کنم امسال حداقل 5 درصد تولید مرغ ایران به نسبت سال قبل کاهش پیدا کند که این رقم معادل 130 هزار تن به ارزش حدود 270 میلیون دلار خواهد بود.

  • کد خبر: 1117
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 30 آذر 1399 - 11:35

مجید موافق قدیری در گفت گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا افزود: بحران کرونا از ابتدای سال تاکنون به صنعت کشاورزی و محصولات پروتئینی حیوانی بیش از 40هزار میلیارد تومان زیان وارد کرده و به طور غیر مستقیم با تعطیلی کسب‌وکارها و کشاورزان و محدود شدن حمل و نقل و ... واحدهای تولیدی را نیز با چالش‌های جدی برای ادامه فعالیت مواجه کرد.


تاثیرات منفی کرونا  بر امنیت غذایی کشور

موافق قدیری با بیان این جمله که « به نظر بنده تاثیرات منفی بحران کرونا در بلند مدت می‌تواند بر بخش کشاورزی و امنیت غذایی ما علی الخصوص صنعت پروتئین حیوانی خدشه وارد کند» توضیح داد: قیمت مواد اولیه و نهاده های دامی تولید خوراک دام که بیش از 80 درصد آن در کشورمان وابسته به خارج است افزایش پیدا کرده و البته دسترسی ما به آن محدود و گران شده است، افزون بر این نباید فراموش کنیم که ما مشکلات دیگری همچون تحریم های بانکی، شبکه توزیع نامناسب و بروکراسی های پیچیده اداری در تولید و تجارت بخش کشاورزی داریم که هر کدام به تنهایی می‌توانند بیشتر از بحران کرونا برای بنگاه‌های تولیدی مان ایجاد مشکل کنند.

او ادامه داد: یکی از آثار مثبت کرونا این بود که باعث شد تا نقاط ضعف سیستم‌های غذایی کشورمان آشکارتر شود و سیاستگذار اقتصادی را به این باور برساند که باید تغییرات بزرگ در بخش کشاورزی، تجارت الکترونیک، زنجیره ملی و فراملی عرضه، حفاظت از بهداشت و محیط‌زیست و... انجام شود تا کشور در برابر شوک‌های آینده که بدون شک رخ خواهند داد مقاوم باشد.

بیشتر بخوانید

او در رابطه  با معدوم سازی جوجه در ایران و تاثیر آن بر تلاطم بازار این روزهای مرغ گوشتی گفت:  معدوم سازی طیور در ایران که متاسفانه در حال حاضر نیز ادامه دارد، به چند دلیل عمده انجام می‌شود. مهمترین عامل آن کاهش واردات و به طبع آن کمبود عرضه نهاده های دامی تولید خوراک دام در بین واحدهای تولید شیر، گوشت و تخم مرغ کشور است که باعث می شود پرورش دهندگان انگیزه تولید و جوجه ریزی نداشته باشند. که طبعات آن را در قیمت بالای مرغ در مغازه ها شاهد هستیم. از طرف دیگر افزایش قیمت تمام شده مرغ و شیوه قیمت گذاری واختلاف نظر بین تولیدکننده و سازمان‌های متولی باعث شده که تنش در این حوزه افزایش یابد.
 

احتمال کاهش 130 هزار تنی تولید مرغ

قدیری موافق در تشریح تاثیر این کشتارها بر میزان  تولید مرغ در ایران تاکید کرد: در 8 ماه اول امسال حدود 2 درصد به میزان 30 هزار تن کاهش تولید مرغ را شاهد بودیم که ارزش آن 60 میلیون دلار بود. اما نکته بسیار مهم در بازار مواد غذایی که با کوچکترین واریانس دچار تلاطم می شود این است که ضریب تغییرات در سال 99 به نسبت سال 98 حدودا 3 برابر افزایش پیدا کرد و از 3.1 درصد به 8.5 درصد رسید. و معنی این گزاره این است که ما آرامش نسبی در صنعت و بازار شاهد نبودیم و البته ریسک سرمایه گذاری و تولید بسیار افزایش پیدا کرد. پیش بینی می‌کنم امسال حداقل 5 درصد تولید مرغ ایران به نسبت سال قبل کاهش پیدا کند که این رقم معادل 130 هزار تن به ارزش حدود 270 میلیون دلار خواهد بود!

او با بیان این جمله که «بهتر بود حمایت بیشتری از حلقه های مهم  زنجیره تامین پروتئین حیوانی من‌جمله کارخانجات خوراک دام صورت می گرفت» ادامه داد: فقط بر اساس مصوبه هیات دولت در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، واحدهای پروش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی جزو کسب و کارهای آسیب دیده از این بیماری معرفی شدند و بانک کشاورزی نیز با هدف افزایش توان تولیدی این واحدها، به آن دسته از واحدهایی که سررسید اقساط آنان اسفند ماه 1398 و فروردین 1399 است، برای یک دوره تولید (حداکثر یکسال) مهلت داد. ضمن اینکه بانک کشاورزی برای سایر واحدهای مرغداری فعال آسیب دیده از مشکلات اقتصادی که مشمول مصوبه یاد شده نبودند نیز مساعدت‌هایی خواهد کرد و در صورت ارائه درخواست کتبی این واحدها، با وصول 20 درصد بدهی سررسید شده نسبت به تقسیط مجدد بدهی آنان اقدام میکند. همچنین در صورت تایید و معرفی این واحدها ازسوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها، با وصول 7.5 درصد از بدهی سررسیده، بقیه بدهی آنان دوباره تقسیط خواهد شد.

 

شرایط تولید دام و طیور در دوران پساکرونا

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران  در توضیح تولید دام وطیور در دوران پسا کرونا گفت:چنانچه از واردات و تامین به موقع نهاده های دامی خوراک دام و سومدیریت دولتی در این بخش عبور کنیم  و اگر مشکلات فعالان اقتصادی در صنعت تولید پروتئین حیوانی(شیر، گوشت و تخم مرغ) را به دو بخش بنگاهی وفرابنگاهی(بخش دولتی) تقسیم بندی کنیم، به نظر می رسد در دوران پساکرونا دولت حل مشکلات را به مردم و بنگاههای اقتصادی حواله خواهد کرد، اما معتقدم بنگاه‌هایی که طی سالیان متمادی به صورت حرفه‌ای شکل گرفته و تقویت شده اند، باید مجدد با ظرفیت کامل به جریان افتاده و واحدهای کوچک و خرده پا در بخش دام و طیور را تا می‌توانیم به سمت زنجیره ای شدن و استفاده ازفناوری های نوین و الکترونیکی شدن سوق دهیم. در دوران پساکرونا ارتباطات فیزیکی به شدت کاهش می یابد که در این شرایط باید آموزش ها در حوزه بازاریابی، خرید و فروش و مدیریت حرفه ای را بخش دولتی و خصوصی در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند تا نجات افراد بیشتر از بحران کرونا، فدای حفظ چند کسب و کار جزیی نشود .

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف