نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس
تسهیلات دولت بخشی از زیان کشاورزان را جبران می‌کند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی کشور در دوره شیوع کرونا دچار زیان 40 تا 70 درصدی شده‌اند، گفت: تسهیلات دولتی در صورت تسریع در پرداخت، می‌تواند بخشی از خسارات وارد شده به این صنایع را جبران کند.

  • کد خبر: 112
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 11:34

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) افزود: واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی در دوره محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا با کاهش تولید و عرضه روبرو بوده‌اند و مجموع این محدودیت‌ها بخش قابل توجهی از فعالان این بخش را با زیان مالی مواجه کرده است.

این نماینده مجلس همچنین با تاکید بر این که بسیاری از کارگران واحدهای تولیدی محصولات کشاورزی با مشکلاتی در حوزه بیمه دسته و پنجه نرم می‌کنند، افزود: پایش وضعیت کسب‌وکارها و کمک به آنها در دوره بحران کرونا باید متضمن تبیین و تنظیم اطلاعات بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از تولیدی و توزیعی باشد. به این شکل که دسترسی دولت به کسب‌وکارها به سادگی انجام بپذیرد.

به گزارش کرونومی تا روز سیزدهم مرداد ماه، 2677 درخواست با مجموع 168 میلیارد تومان از سوی افراد بیمه شده در کسب و کارهای کشاورزی خسارت دیده از ویروس کرونا در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات با کارمزد 12 درصدی ثبت نام کرده اند. درخواست فعالان فاقد بیمه در کسب و کارهای کشاورزی آسیب دیده از کرونا برای تسهیلات نیز در استان‌های کشور به 14 هزار و 168 نفر رسیده است. از تعداد درخواست‌های ثبت شده در سامانه کارا 2270 فقره پرونده با مبلغ 158میلیارد تومان و با اشتغال 13 هزار و 308 نفر در مرحله بررسی بانک عامل بوده و مبلغ 3.5 میلیارد تومان تا کنون به آنها تسهیلات پرداخت شده است.

واحدهای اقتصادی کشاورزی یکی از رسته‌های 14 گانه هستند که کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا با پرداخت نزدیک به هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به آنها موافقت کرده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف