گزارش موسسه مکنزی از وضعیت اقتصادی جهان نشان می‌دهد:
پدیدار شدن نشانه‌های مثبت از آینده اقتصاد

نظرسنجی موسسه مکنزی نشان می‌دهد به رغم دیدگاه منفی غیرچینی‌ها نسبت به وضعیت اقتصاد جهان، اندک‌اندک نشانه‌های مثبتی از بهبود اقتصاد آینده، در حال پدیدار شدن است.

  • کد خبر: 113
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 17 تير 1399 - 11:53

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (www.coronomy.ir) به نقل از موسسه مکنزی، بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط این موسسه، به غیر از چینی‌ها اکثریت قاطعی از مخاطبان جهانی احساس می‌کنند شرایط اقتصاد داخلی آنان نسبت به 6 ماه پیش بدتر شده است.
طبق این گزارش، 45 درصد از مخاطبان چینی معتقدند وضع اقتصادی این کشور نسبت به 6 ماه گذشته بدتر شده، در حالی که 47 درصد باور دارند وضع اقتصادی چین بهتر شده و 8 درصد نیز معتقدند تغییری در وضع اقتصادی این کشور رخ نداده است. در سایر نقاط جهان، دیدگاه‌ها نسبت به بدتر شدن اقتصاد داخلی در مقایسه با 6 ماه گذشته، غالب بوده است. در آسیا-اقیانوسیه 88 درصد، در هند 89 درصد، در اروپا 95 درصد، در آمریکای شمالی و خاورمیانه و شمال آفریقا 97 درصد، آمریکای جنوبی و سایر کشورهای در حال توسعه 98 درصد معتقدند وضعیت اقتصادی در قیاس با 6 ماه گذشته بدتر شده است.
همچنین چشم‌انداز اقتصادی فعلی در قیاس با 6 ماه پیش، حاکی از آن است که در ماه دسامبر (حدودا آذر ماه) تنها 2 درصد از افراد حاضر در نظرسنجی این موسسه گمان می‌کردند اقتصاد جهان بسیار بدتر شده، این در حالی است که این میزان در ماه گذشته میلادی به 58 درصد افزایش یافته است.
از سوی دیگر، نظرسنجی صورت گرفته توسط این موسسه حاکی از آن است که اندک اندک نشانه‌های مثبتی در مورد آینده اقتصاد کشورها در حال پدیدار شدن است. انتظارات پیرامون افزایش تقاضای مشتریان در فاصله ماه مارس تا ژوئن (تقریبا اسفند تا خرداد) صعودی بوده و از 39 درصد افراد حاضر در نظرسنجی به 42 درصد افزایش یافته است. انتظارات مبنی بر افزایش سود شرکت‌ها نیز گرچه نسبت به ماه مارس کمتر شده اما از ماه آوریل تا ژوئن (حدودا فروردین تا خرداد) مدام بهبود یافته است.

دریافت فایلdownlod