تا بیست و سوم آذرماه
حمل‌ونقل برون شهری 2860 میلیارد تومان وام کرونایی گرفت

مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تا بیست و سوم آذرماه 1399 با پرداخت حدود 60 درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم 2860 میلیارد تومان رسیده است.

  • کد خبر: 1132
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 24 آذر 1399 - 08:35

  دکتر محسن صادقی، مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا(coronomy.ir) گفت: از مجموع 4800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری،  2860 میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده ای و  هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

صادقی گفت: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است. بخش اول به طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند. در مجموع حدود 218 هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 151 هزار پرونده به ارزش 2860 میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

به گزارش کرونومی(coronomy.ir)،  صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2553 میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده 10 شرکت به ارزش بیش از 1750 میلیارد تومان پرداخت شده است. در حوزه ریلی نیز از مجموع 60 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 875 میلیارد تومان، تسهیلات 16 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود 160 میلیارد تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموعه کل درخواست های ثبت شده در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود 275 هزار نفر شاغل می باشد، تسهیلات معادل 175 هزار شاغل پرداخت گردیده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف