یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با کرونومی
عبور از بحران کرونا مستلزم توسعه تجارت الکترونیک است

نماینده مجلس کرونا را فرصتی مناسب برای ایجاد ساختار دیپلماسی اقتصادی مبتنی بر تجارت اکترونیک و استفاده از رمزارز‌ها توصیف کرد و گفت: عبور از بحران کنونی و رونق دوباره اقتصادی کشور در دوران پساکرونا مستلزم توسعه رمزارزها و استانداردسازی بر اساس الگوهای تجارت الکترونیک است.

  • کد خبر: 1147
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 26 آذر 1399 - 11:14

علی‌اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با  پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  با انتقاد از نبود اطلاعات دقیق از ساختار اقتصادی کشور گفت: متاسفانه ارزیابی دقیقی از ساختار اقتصادی وجود ندارد و عدم آگاهی و اطلاع از ساختار اقتصادی و آمار دقیق از فعالیت‌های اقتصادی سبب شده نتوانیم قضاوت درستی در رابطه با صدمات کرونا بر اقتصاد داشته باشیم. به طور کلی همه می‌دانیم کرونا تبعات منفی بر اقتصاد داشته است اما نداشتن اطلاعات و آمار دقیق از ساختار اقتصادی قضاوت صحیح را با مشکل مواجه می‌کند.
 

راهکار جهان تجارت الکترونیک است

 این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد:‌ مسئله کرونا و تبعات آن زودگذر نیست از این رو در اقتصاد جهان ساختار جدیدی ایجاد شده است و تجارت مجازی و تجارت الکترونیک یکی از راهکارهای  جهان برای مقابله با کرونا بوده است.

بیشتر بخوانید

او با بیان این که «در ایران ارزیابی دقیقی از تجارت الکترونیک وجود ندارد» خاطر نشان کرد: نیازمند برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری در این حوزه هستیم بنابراین باید تاکید کنم فرصت‌های جدیدی برای دوران پسا کرونا وجود دارد که اگر به طور جدی پیگری شوند می‌توانند عبور از بحران کرونا را تسهیل کنند.

عنابستانی به دیپلماسی اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: سال‌هاست گرفتار تحریم هستیم شاید همین امر سبب شده آنگونه که شایسته است از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی استفاده نکرده‌ایم اما زمان آن رسیده به این مقوله توجه جدی شود.
 

رمزارزها فرصت جدیدی هستند

او در ادامه افزود: یکی از نکات مهم در تجارت الکترونیک استفاده از رمز ارزها است. رمز ارزها فرصت ویژه هستند. در دوران کرونا، اقتصاد فیزیکی کمتر شده است برای اینکه مبادلات تجاری رونق خود را حفظ کنند تجارت الکترونیک رونق یافته است.

عنابستانی توضیح داد: ما برای ورود به این حوزه، باید ساختار مبادلاتی و بانکی در حوزه فعالیت رمز ارزها را ایجاد کنیم و دیپلماسی اقتصادی را صرف نظر از کرونا باید با اتکا بر ساختار تجارت الکترونیک پیگیری کنیم.

رمز ارز چیست؟

احتمالا با «بیت‌کوین» آشنا هستید! بیت کوین یکی از انواع رمزارزها است. رمزارز‌ها از پروتکل‌های رمزگرافیکی و یا کد‌های فوق‌العاده پیچیده برای رمز‌گذاری دیتاهای حساس و انتقال آن‌ها استفاده می‌کنند تا معاملات امنی را فراهم کنند. توسعه‌دهندگان رمز‌ ارزها این پروتکل‌‌ها را بر پایه اصول پیچیده ریاضیات و مهندسی کامپیوتر بنا کرده‌اند که آن‌ها را غیرقابل نفوذ می‌کند. این پروتکل‌ها همچنین هویت افراد استفاده کننده از رمز‌ ارز‌ها را مخفی نگه می‌دارد و ردیابی و پیدا کردن آن‌ها را برای هر کسی و هر دولتی دشوار می‌کند. ارزهای دیجیتال امکان معامله شدن توسط ارزهای واقعی را نیز دارا می‌باشند و شما می‌توانید در بعضی از مارکت های خاص و صرافی های شناخته شده،  ارز‌های دیجیتال خود را با دلار، پوند، یورو و غیره جایگزین کنید.

 

 این نماینده مردم در مجلس در پایان گفت: کرونا می‌تواند فرصتی باشد برای اینکه با تقویت زیرساخت‌های  اقتصادی و تجارالکترونیک  برای ورود به دوره پسا کرونا آماده شویم و از فرصت‌های جدید در دوران پس از کرونا به خوبی استفاده کنیم.

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف