سازمان بهداشت جهانی(WHO) منتشر کرد
سند اقدامات عملی تقویت آمادگی شهرها در برابر کرونا

سازمان بهداشت جهانی سندی تحت عنوان اقدامات عملی در شهرها برای تقویت آمادگی در برابر شیوع کووید-19 و بعد از آن و فهرستی از اقدامات موقت برای مسئولان محلی را منتشر کرد. این سند از سوی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در ایران ترجمه و تدوین شده است.

  • کد خبر: 1162
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 26 آذر 1399 - 20:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، در این سند که به همراه راهنمای موقت «تقویت آمادگی در برابر کووید 19 در شهرها و محیط‌های شهری» از سوی سازمان بهداست جهانی در 17 ژوئیه 2020 تدوین و منتشر شده است که مکمل برنامه استراتژیک آمادگی و واکنش به کووید 19  و به‌روزرسانی استراتژی  است.

این سند اقدامات پیشنهادی برشمرده در راهنمای موقت را شرح و بسط می‌دهد و برای مقامات محلی، سران و سیاست‌گذاران شهرها ابزاری به شکل چک‌لیست فراهم می‌سازد تا آمادگی آن‌ها را در مقابل شیوع کووید-19 و بعد از آن افزایش دهد.

 سازمان بهداشت حهانی درباره این سند اقدامات علمیاتی می گوید: این سند نه تجویزی و نه جامع است و باید متناسب با چارچوب قوانین ملی، قابلیت کنشگران استانی و بسترهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی محلی تعدیل شود. این چک‌لیست قصد ندارد جایگزین سایر راهنماها و برنامه‌ها شود بلکه مکمل آن‌ها در کمک به مقامات محلی جهت حصول اطمینان از این است که حوزه‌های اصلی، تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
 
نسخه کامل این گزارش در زیر قابل دریافت است.

 بیشتر بخوانید

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف