آمریکا مجوز اضطراری واکسن «مُدرنا» را صادر کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) واکسن کرونای مُدرنا را برای استفاده اضطراری در ایالات متحده آمریکا را مجاز کرده است.

  • کد خبر: 1172
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 29 آذر 1399 - 08:32

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  به نقل از سی ان ان، جمعه شب به دنبال توصیه روز پنجشنبه سازمان غذا و داروی آمریکا، کمیته مشاوره واکسن ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط، در اعلامیه که در توییتر این مرکز منتشر شد اعلام کرد: "سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای شرکت مُدرنا را صادر کرده است و این واکسن می تواند برای استفاده در افراد 18 سال به بالا در این کشور توزیع شود و کل داده های EUA شواهد روشنی را برای جلوگیری از کووید 19 نشان می دهد."

همچنین شبکه بی بی سی نیز در گزارشی اعلام کرد: مُدرنا ، دومین واکسن کووید 19 مورد تایید دولت آمریکا است که راه را برای میلیون ها دوز توزیع واکسن کرونا در این کشور آزاد خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا حدود یک هفته پس از تایید واکسن فایزر که اکنون در این کشور در حال توزیع است، مجوز استفاده اضطراری واکسن مُدرنا را نیز صادر کرده است.

ایالات متحده آمریکا با خرید 200 میلیون دوز واکسن مُدرنا توافق کرده که به نظر می رسد هم اکنون 6 میلیون دوز از این واکسن آماده ارسال باشد.

بیشتر بخوانید:

واکسن مدرنا باید در دمای منفی 20 درصد سانتیگراد حمل شود که دمای یک فریزر معمولی است این درحالی است که واکسن فایزر موقع حمل از کارخانه تا محل توزیع باید در دمای منفی 75 درجه سانتیگراد نگهداری شود که حمل و نقل آن را مشکل تر می کند.

مدرنا هم مانند فایزر نیازمند تزریق دو دوز است. فاصله دو تزریق برای واکسن مدرنا 28 روز است.

آمریکا، هم اکنون بیشترین آمار مرگ و میر کووید 19 در جهان را دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف