بوم‌سرمایه، سکوی جورسازی سرمایه‌گذاری‌های جسورانه است

خدمت «بوم‌سرمایه»، سکوی جورسازی کسب و کارهای نوپا و سرمایه‌گذاری‌های جسورانه است.

  • کد خبر: 1215
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 8 دی 1399 - 10:09

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات، عصر امروز در مراسم آغاز به کار خدمت بوم‌سرمایه، نقش دولت در چگونگی حمایت کسب و کارها را موضوعی جدی دانست و تاکید کرد، دولت برای تصحیح دو چالش مداخله‌گری و رقابت با بخش خصوصی، می‌بایست مسیر تامین مالی کسب و کارهای نوپا را تغییر دهد. در این مسیر، خدمت بوم‌سرمایه می‌تواند نقش حایز اهمیتی را در دنیای اقتصاد اشتراکی و سکو(platform)ها ایفا کند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در زمینه اصلی‌ترین ویژگی‌ها و به عبارت دیگر دستاوردهای بوم‌سرمایه بیان داشت: با استفاده از این خدمت، استارتاپ‌هایی که نیازمند تامین مالی هستند، می‌توانند به ارایه محصول و یا خدمت خود بپردازند. در این میان، صندوق‌های جسورانه نیز با استفاده از امکان دسترسی به درخواست‌های مطرح شده، می‌توانند از این به اصطلاح پلتفرم جورسازی استفاده کنند. ضمن این که دولت نیز به جای این که رقیب بخش خصوصی باشد، دو طرف را به یکدیگر معرفی می‌نماید تا از مزایای یکدیگر بهره‌مند شوند.

وی گفت، اعطای تسهیلات به استارتاپ‌ها یک روش تامین مالی نامناسب است. اما ارایه وام از محل وجوه اداره شده به سرمایه‌گذاران جسور(VC) و سرمایه‌گذاران جسور شرکتی(CVC)، علاوه بر این که امکان سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد به جذابیت آن می‌انجامد. لذا امیدواریم با حضور سرمایه‌گذاران، زیست‌بوم استارتاپی کشور، ابزاری برای ارتباط میان کسب و کارهای نوپا و سرمایه‌گذاران باشد.

در خاتمه این رویداد که به صورت مجازی برگزار شد، به پرسش‌های مدعوین پاسخ داده شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف