تالار سرمایه‌گذاران در پی یافتن ایده‌های نو در «بوم‌سرمایه»

کسب و کارهای نوپا با مراجعه به خدمت بوم‌سرمایه در سامانه ایران نوآفرین، می‌توانند سرمایه‌گذار مناسب را پیدا کنند.

  • کد خبر: 1216
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 8 دی 1399 - 10:09

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، شهره ناصری، معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات در تبیین طرح‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران برای حمایت و توسعه کسب و کارهای دیجیتال، به معرفی خدمت جدید سامانه نوآفرین با نام «بوم‌سرمایه» پرداخت و اظهار داشت، هر ایده‌ای برای رسیدن به مقصود، سه مرحله‌ی شکل‌گیری، پیوند و رشد را پشت سر می‌گذارد. سامانه ایران نوآفرین که بر اساس مصوبه هیات وزیران در سال گذشته کار خود را آغاز کرد، در مرحله شکل‌گیری یک ایده، امکان رشد و شکوفایی از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات موردنیاز ذینفعان اصلی این حوزه را فراهم می‌کند. به طوری که در حال حاضر بیش از هشت هزار هویت در این سامانه به ثبت رسیده است. در مرحله پیوند، خدمت بوم‌واره به یاری کسب و کارها می‌شتابد و بستری را جهت تعامل شرکت‌ها با یکدیگر فراهم می‌کند. به طوری که شرکت‌های نوآفرین می‌توانند به صورت رایگان و با تخفیف از خدمات شرکت‌های بزرگ استفاده کنند. استقبال از بوم‌واره تا کنون باعث ثبت بیش از سه هزار ثبت‌نام در این بخش شده است. اما در مرحله رشد، ایران کارفا و بوم‌سرمایه هستند که به ثمررسیدن یک ایده را کامل می‌کنند.

وی، در تشریح جزییات بوم‌سرمایه سامانه ایران نوآفرین، آن را خدمتی با هدف ایجاد همکاری میان سرمایه‌گذاران و کسب و کارهای نوپا معرفی کرد و گفت، بوم‌سرمایه، بستری را برای تیم‌ها و شرکت‌های نوپا فراهم می‌کند تا با ارایه طرح خود و میزان سرمایه، سرمایه‌گذار مناسب را پیدا کنند. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران نیز با ثبت‌نام در ایران نوآفرین و ورود به تالار سرمایه‌گذاران، امکان مشاهده تمامی طرح‌های ثبت شده را خواهند داشت.

ناصری در خصوص چگونگی فرآیند عملکرد خدمت بوم‌سرمایه چنین توضیح داد: در بوم‌سرمایه، سرمایه‌گذار با تایید اولیه طرح سرمایه‌پذیر و مشاهده اطلاعات تماس آن، می‌تواند پس از انجام مذاکرات نهایی، اقدام به رد یا تایید آن نماید. هم‌چنین کسب و کاری که در صدد یافتن سرمایه‌گذار است با مراجعه به ثبت طرح سرمایه‌پذیر، ضمن معرفی شرکت و محصول خود و پیش‌بینی میزان سرمایه مورد نیاز، بستر را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. حال نوبت، تالار سرمایه‌گذاران است که به میدان بیایند. این دسته از شرکت‌ها قادر خواهند بود، ایده‌های نو را در سه فاز اصلی شامل، درخواست سرمایه‌گذاری، در حال سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری شده مشاهده کنند. این فهرست، شامل مجموعه‌ای از شرکت‌ها و تیم‌هایی است که ایده و یا محصول خود را در سامانه ایران نوآفرین به ثبت رسانده‌اند و صلاحیت آنها جهت شرکت در کنسرسیوم سرمایه‌گذاری تایید شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به نشانی https://irannoafarin.ir/ مراجعه کنید.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف