اصلاحیه جلسه 49 ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا
  • کد خبر: 1224
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 3 دی 1399 - 10:20
  • تمدید زمان اجرای تبصره 1 ماده 21 مکرر قانون اصلاح صدور چک

مهلت اجرای تبصره (1) ماده (21) مکرر قانون اصلاح قانون صدور چک در مورد تسویه چک‌ها از طریق سامانه تسویه و پرداخت چکاوک، به دلیل لزوم آموزش و فرهنگ‌سازی و کاهش مراجعه مردم به شعب بانک‌ها، تا پایان سال جاری، به تعویق می‌افتد.

  • اصلاح بند (3-ب) مصوبه جلسه 45 ستاد ملی، در خصوص پرداخت کمک بلاعوض ماهانه

به منظور هماهنگی در اجرای قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی و مصوبه جلسه 45 ستاد ملی مورخ 1399/09/01، در خصوص پرداخت کمک بلاعوض، (3-ب) مصوبه مزبور، به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- تعداد افراد مشمول کمک معیشتی کرونا «یکصد هزار تومانی» تا 40 میلیون نفر افزایش می‌یابد و به اعضا خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ به «یکصد و بیست هزار تومان» افزایش می‌یابد.

ب- به منظور تامین منابع اجرای این مصوبه، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است اولاً نسبت به واگذاری معادل 14.5 هزار میلیارد تومان از «باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های بورسی» به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت اقدام، و وجوه حاصله را به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید که با تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور، صرف پرداخت به مشمولین این طرح شود. ثانیاً معادل 29 هزار میلیارد تومان از باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های بورسی را بابت تادیه بدهی دولت به این بانک‌ها واگذار نماید. واگذاری این سهام خارج از ترتیبات مقرر در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 بوده و هزینه‌های نقل و انتقال سهام از مالیات نقل و انتقال معاف می‌باشد. بانک‌ها مکلفند سهام واگذار شده را ظرف دو سال به فروش برسانند و در این مدت، از شمول مواد 16 و 17 قانون «رفع موانع تولید رقابت‌پذیر» معاف می‌باشند. دستورالعمل اجرایی این مصوبه، متضمن نام، قیمت و نحوه واگذاری سهام شرکت‌ها و هزینه‌های مترقبه، به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

دریافت فایلdownlod

برچسب‌ها