منصوری در کرمانشاه خبر داد:
تسهیلات کرونایی جدید در راه است

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه گفت: چهار حوزه حمل و نقل، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و فرهنگ و هنر بیش از هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

  • کد خبر: 1230
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 3 دی 1399 - 15:57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، عیسی منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به کرمانشاه در نشست کارگروه اشتغال استان، با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور، گفت: در این مرحله برای چهار حوزه پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده که سهم بخش حمل و نقل 3500 میلیارد تومان، گردشگری و صنایع دستی دو هزار میلیارد تومان، ورزش 800 میلیارد تومان و فرهنگ و هنر 1800 میلیارد تومان تسهیلات است.
وی با تاکید براینکه ثبت نام متقاضیان این تسهیلات باید از بستر سامانه کارا صورت گیرد، اعلام کرد: کار پرداخت تسهیلات متوقف نشده و بانک‌ها مکلف هستند که به همه متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، تسهیلات را پرداخت کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: البته در مرحله تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تغییری در سهم بانک‌ها داشته ایم که آن هم به دلیل عملکردی بوده که تاکنون بانک‌ها داشته اند.
وی افزود: با توجه به اینکه حدود 70 درصد از شاغلین که به دلیل کرونا شغل خود را از دست داده اند را بانوان تشکیل می‌دهند، می‌توان از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آن‌ها اشتغالزایی کنیم.

منصوری در ادامه خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی بیکاران استان کرمانشاه شد و اعلام کرد: هرچند اخیرا سامانه ملی اشتغال و کسب و کار کشور را راه اندازی کرده ایم تا جمعیت فعال کشور را در آن ثبت کنیم، اما از مسئولین استان می‌خواهم علاوه بر توجه به این سامانه، بانک اطلاعاتی بیکاران استان را هم تشکیل دهند.
وی خاطرنشان کرد: شناسایی دقیق و ثبتی بیکاران استان اولویتی است که مسئولین استانی باید به آن توجه کنند تا افرادی که قبلا شاغل بوده اند و به دلیل کرونا بیکار شده و بیمه هم نبوده اند را شناسایی کنیم تا حمایت بیمه بیکاری هم از این افراد صورت گیرد.
به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود یک میلیون شاغل رسمی بدون بیمه در دوران شیوع کرونا از کار بیکار شده اند که به دستور مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) بیمه بیکاری به این افراد هم تعلق خواهد گرفت.
منصوری در ادامه از مسئولین استانی خواست تا تعداد بیمه شدگان استان را افزایش دهند و گفت: افزایش بیمه شدگان استان ، نشانه افزایش آمار اشتغال در استان هم خواهد بود.
وی تاکید کرد: طبق آمار‌ها حدود 62 درصد از شاغلان سال‌های اخیر ما بیمه شده نیستند که باید روی این گروه هم تمرکز داشته باشیم.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اعلام کرد: همچنین از مسئولین استانی می‌خواهیم که نسبت به فعال سازی واحد‌های نیمه فعال استان اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:وی در پایان از تلاش برای اختصاص اعتبارات جدید سیل و زلزله به استان کرمانشاه خبرداد و گفت: در نشست آتی شورای عالی اشتغال کشور اختصاص اعتبارات جدید سیل و زلزله به کرمانشاه را مصوب خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف