معاون اتحادیه در گفت‌وگو با کرونومی خبر داد:
خسارت 800 میلیاردی کرونا روی دست تاکسیرانان

به گفته معاون اتحادیه تاکسیرانی کشور دربازه زمانی 5 اسفند تا 28 آذر بر اثر شیوع کرونا 65 درصد از درآمدهای فعالان تاکسیرانی کاهش یافته و مجموعا بیش از800 میلیارد تومان به فعالان این حوزه خسارت وارد شده است.

  • کد خبر: 1241
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 7 دی 1399 - 11:38

علی اصلانی در گفت‌چگو با خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا در بررسی تاثیر کرونا بر بخش حمل و نقل شهری و بخش تاکسیرانی گفت: در نزدیک به یک سال گذشته، کرونا درآمد تاکسیرانان را کمتر از نصف کرده و میانگین درآمد روزانه را 65 در کاهش داده است.

او ادامه داد: 123 هزار و 888 دستگاه تاکسی با متوسط درآمد روزانه 180 هزار تومان در کلان‌شهرها فعال هستند و  296 هزارو 112 دستگاه نیز با میانگین درآمد 110 هزار تومان در شهرهای دیگر فعالیت دارند. بر این اساس درآمد ماهانه یک تاکسیران تهران کمتر از 5.5 میلیون تومان است که بیش از نیمی از آن خرج بنزین و نگه‌داری خودرو می‌شود.

او درباره بسته‌های حمایتی برای رانندگان تاکسی هم گفت: جز وام 6 میلیون تومانی حمایت خاص دیگری در نظر گرفته نشده است. ما لیست تمام رانندگان تاکسی را در اختیار وزارت کار، تعاو رفاه اجتماعی قرار دادیم و هنوز آمار تعداد رانندگانی که از این وام استفاده کرده‌اند به ما اعلام نشده است.

معاون اتحادیه تاکسیرانی کشور ادامه داد: از مجموع 24 روز اسفند، 176 روز نیمه اول سال و 80 روز پاییز، دقیقا 826 میلیارد و 992 میلیون و 160 هزار تومان خسارت وارد شده است. که اگر روزهای باقی‌مانده تا پایان آذرماه را هم به آن اضافه کنیم، خسارت وارده از هزار میلیارد می‌گذرد.

او همچنین توضیح داد: بیشترین خسارت در این حوزه مربوط به تاکسی های ون بوده است. شرایط رانندگان ون به مراتب از تاکسی های دیگر بدتر بوده و با بیشترین کاهش درآمد مواجه بوده اند.

بیشتر بخوانید

اصلانی در پایان افزود: در این بین هزینه‌های تحمیلی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نیز داشته ایم . هزینه ماسک، دستکش، شیلد و دیوایدر جداکننده راننده از مسافر هم به رانندگان تاکسی اضافه شده است و تقریبا روزانه 10 هزار تومان هزینه رعایت پروتکل های بهداشتی برای هر راننده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف