مدیرکل بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی:
بیمه بیکاری 91 هزار جامانده پرداخت می‌شود+ویدیو

مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی: بیمه بیکاری برای 91 هزار جامانده در هفته آینده واریز می‌شود.

  • کد خبر: 1260
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 7 دی 1399 - 22:00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با بخش خبری سیما گفت: در حال حاضر 14 میلیون بیمه شده اصلی تأمین اجتماعی در کشور داریم که 7 میلیون نفر مشمول قانون بیمه بیکاری هستند، یعنی کارفرما دارند.

شکوری افزود: در ایام کرونا علاوه بر کارگران بیکار شده از کارفرمایان نیز مانند رستوران‌داران و هتل‌داران حمایت شد و مشاغلی که ستاد ملی کرونا تصویب کرده بود که تعطیل شوند، امهال حق بیمه کارفرمای آنها برای سه ماه اسفند تا اردیبهشت‌ماه و حتی آذر و دی‌ماه سال جاری تمدید و اینها به خاطر مصوبات ستاد کرونا انجام شد.

وی اظهار داشت: کارفرمایان در این ایام از پرداخت 20 درصد سهم کارفرما در بیمه کارگری فعلاً معاف شده‌اند و فقط 7 درصد سهم کارگر و 3 درصد سهم دولت دریافت می‌شود و بیمه بیکاری طبق آن پرداخت می‌شود.

شکوری گفت: کارگری که بیکار می‌شود طبق قانون یک ماه فرصت دارد در سامانه کارا برای مقرری بیکاری ثبت‌نام کند و مدارک و مستندات خود را در آن بارگذاری کند.
 او با اشاره به اینکه در اسفندماه سال گذشته فقط 226 هزار کارگر دریافت کننده مقرری بیمه بیکاری بودند، گفت: بعد ازشیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل دچار تعطیلی و آسیب شدند و حتی برخی از مشاغل منحل شد و تعداد متقاضیان از اسفند تا اردیبهشت افزایش زیادی یافت.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف