پس از تهدید به وتوی لایحه؛
ترامپ لایحه بسته کمک مالی کرونا را امضا کرد

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت لایحه بسته کمک مالی 900 میلیارد دلاری کرونا را به امضا رساند.

  • کد خبر: 1263
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 8 دی 1399 - 10:23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  خبرگزاری رویترز نوشت: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بسته کمک مالی 900 میلیارد دلاری که در کنگره این کشور به تصویب رسیده است را امضا کرد و این لایحه وارد فاز اجرایی شد.

ساعاتی پیش ترامپ در توئیتر خود نوشته بود که به زودی درباره لایحه کمک مالی خبرهای خوبی به گوش می‌رسد. برخی منابع نیز گفته بودند که ترامپ قصد دارد در لحظات آخر این لایحه را امضا کند.

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش داده بود، اصرار دونالد ترامپ بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب‌دیده بر اثر همه‌گیری ویروس «کووید19»، میلیون‌ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

ترامپ با ادعای اینکه طرح مشترک 2.3 تریلیون دلاری قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه، کمک کافی به و یکسانی به همه مردم آمریکا نمی‌کند، از امضا و تبدیل کردن آن به قانون خودداری کرده بود.

این طرح بودجه عظیم قرار است 892 میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آمریکایی‌هایی قرار بدهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، شغل خود را از دست داده و هم‌اکنون در حال بهره‌مند شدن از مزایا و بیمه بیکاری کرونایی هستند که در تاریخ 26 دسامبر (پایان روز شنبه به وقت محلی) منقضی می‌شد.

رویترز بر اساس داده‌های وزارت کار آمریکا گزارش داده که بدون امضای ترامپ پای این طرح، حدود 14 میلیون آمریکایی مزایا و بیمه بیکاری دوران کرونا را از دست می‌دهند و همچنین بخشی از دولت فدرال ایالات متحده نیز از روز سه‌شنبه تعطیل خواهد شد، مگر اینکه کنگره دوباره بر سر بودجه موقت توافق کند.

به رغم آنکه مجلس سنا این لایحه و همچنین لایحه بودجه 1.4 هزار میلیارد دلاری برای هزینه‌های جاری دولت در سال 2021 را با 92 رأی موافق به تصویب رساند، ترامپ خواستار انجام اصلاحاتی در لایحه بودجه و حذف «موارد بیهوده و غیرضروری» از آن شد.

وی مخصوصاً نگران آن بود که کمک مالی 1.3 میلیارد دلاری به مصر و ارتش این کشور ممکن است برای خرید تجهیزات نظامی از روسیه هزینه شود.
در مقابل، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا از ترامپ خواست تا لایحه کمک مالی را امضا کند و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز از درخواست ترامپ برای افزایش رقم مستمری ماهانه به 2000 دلار حمایت کرد.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف