معاون وزیر کار خبر داد:
پرداخت 14 هزار میلیارد وام به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون و رفاه گفت: در مرحله نخست حدود 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کشور پرداخت شده است.

  • کد خبر: 1273
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 9 دی 1399 - 09:01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد،  عیسی منصوری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این که متقاضیان  به 19 بانک تعیین شده در این حوزه معرفی شدند، تصریح کرد:  این 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات، در 14 رسته و حدود 858 زیر رسته تعریف شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: علاوه بر این میزان در مرحله دوم نیز بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا به بخش گردشگری حدود 2 هزار میلیارد تومان، 1700 میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر و 800 میلیارد تومان به بخش ورزش اختصاص یافته است.

منصوری خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به بخش های آسیب دیده به تدریج ادامه پیدا می کند و تلاش شده تا فرصت تنفس (بازپرداخت) در مرحله دوم بیشتر باشد به گونه ای که تا بهار آینده متقاضیان فرصت داشته باشند.

وی گفت: با شیوع بیماری ویروسی کرونا از اواخر سال گذشته دولت به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده تسهیلاتی را در اختیار آنان قرار داد.

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون عنوان کرد: در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری تا قبل از مرحله پنجم 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات در حدود 2 سال و نیم پرداخت شده و امید است این کار همچنان ادامه داشته باشد.

منصوری بیان کرد: توجه  دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد خاص است و به همین علت این هیات از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ترکیبی از معاونان و روسای صندوق ها و بانک ها بوده به استان اعزام شده اند. وی اظهار امیدواری کرد در این سفر برای رفع مشکل بیکاری و اشتغال استان تصمیمات مناسبی از سوی مسئولان اتخاذ شود.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است: به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین این وزارتخانه (غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ) در سفری دو روزه به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی ،سرمایه‌گذاری، وضعیت بیکاری، بازدید از پروژه های نیمه تمام استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده‌اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف