پرداخت 2.7 هزار میلیارد تومان وام به واحد صنعتی تهران

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: از تیرماه امسال تا امروز به 25 هزار و 728 فعال واحد صنعتی در استان که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار ضرر و زیان شده اند 2 هزار و 699میلیارد تومان وام پرداخت شده است.

  • کد خبر: 1287
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 10 دی 1399 - 09:59

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، به نقل از ایرنا سعید دهقان اعلام کرد: 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارهای متاثر از کرونا در کشور در نظر گرفته شده که سهم استان تهران از این میزان 10 هزار میلیارد و 640 میلیون تومان است.

وی گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا فعالیت بسیاری از صنوف و کسب و کارها به‌ویژه مشاغل خدماتی مختل و دچار مشکل شد و بر این اساس دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و حمایت از کارگران، پرداخت تسهیلات حمایتی با نرخ سود ترجیحی12 درصد و باز پرداخت 24ماهه را مصوب کرد تا در اختیار فعالان بنگاه‌های خدماتی و تولیدی آسیب دیده از کرونا قرار گیرد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: تسهیلات حمایتی به شاغلان کسب و کارها و فعالان اقتصادی در 14 رسته و 550 حرفه که به شدت از کرونا آسیب دیده اند و در ستاد ملی مقابله با کرونا تایید شده، پرداخت می شود.

دهقان بیان کرد: از 27 خرداد تا پایان آبانماه امسال 48 هزار و 60 فعال واحدهای کسب و کار متاثر از کرونا برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: فرایند پرداخت تسهیلات پس از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا، ارسال درخواست به دستگاه اجرایی دارای مجوز اقدام و تایید درخواست توسط دستگاه بخشی به بانک عامل انتخابی متقاضی صورت می گیرد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران توضیح داد: همچنان برخی از پرونده های ارائه شده متقاضیان به بانک ها در دست بررسی و نوبت پرداخت است.

دهقان با بیان اینکه پرونده برخی از متقاضیان تسهیلات به دلیل ناقص بودن مدارک مورد نیاز به اداره کار استان عودت داده شده، تصریح کرد: این افراد باز هم می توانند پس از تکمیل پرونده خود وام دریافت کنند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران بیان کرد: مشاغل حوزه گردشگری، ورزش وجوانان و فرهنگ وارشاد اسلامی کماکان می توانند در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

وی توضیح داد: بانک ها تا پایان اسفند ماه موظفند نسبت به پرونده های ارسال شده رسیدگی و به متقاضیان تسهیلات پرداخت کنند.

دهقان افزود: به ازای هر کارگر 16میلیون تومان در مشاغل کاملا تعطیل شده و12میلیون تومان به ازای هر کارگر در واحدهای کمتر آسیب دیده از کرونا تسهیلات پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید:

وی یکی از مزیت های این تسهیلات را حفظ اشتغال 89 هزار و 613نفر در استان تهران عنوان کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف