رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خبر داد؛
موفقیت 77 درصدی کارمندان دورکار دولت

انصاری از موفقیت 77 درصدی کارمندان دورکار در انجام امور محوله خبر داد و در عین حال خواستار افزایش این موفقیت شد.

  • کد خبر: 1302
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 11 دی 1399 - 13:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی  در حاشیه بازدید از یک مرکز برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی استان قزوین در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور به خبرنگاران، گفت: دورکاری به این معنی است که دستگاه‌های اجرایی، زیرساخت‌هایی را فراهم کنند تا کارکنان بتوانند از خارج از محیط اداره وظایف خود را انجام دهند.

او افزود: باید توجه داشت که تعطیلی به معنای دورکاری نیست و ما در مقاطعی به دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرورت سبک کردن حضور کارکنان دولت در محیط اداری بخش‌هایی از کارکنان دولت را تعطیل کردیم که این به معنی دورکاری نبود.

انصاری خاطرنشان کرد: ما تصمیم گرفتیم در شرایطی که وضعیت شهرستانی از نظر کرونا قرمز است تا دوسوم کارکنان ادارات را کاهش بدهیم و از حضور و تراکم در اداره بکاهیم.

او تصریح کرد: دورکاری به این معنی است که دستگاه‌های اجرایی زیرساخت‌هایی را فراهم کنند که کارکنان خارج از اداره بتوانند ترجیحاً از منزل کار‌های اداری را انجام دهند که هنوز تا رسیدن به این مرحله فاصله داریم.

امسال 70 هزار نفر از بدنه نیروی انسانی دولت خارج می‌شوند

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری سالانه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، گفت: معمولاً نظام اداری کشور به گونه‌ای است که کارکنان می‌توانند برخی با دلایل قانونی زودتر از 30 سال بازنشسته شوند، ولی ما متوسط دوره خدمت را 30 سال فرض می‌کنیم و به همان نسبت یعنی سه درصد کارکنان را هرساله در خروجی قرار می‌دهیم، ولی این رقم در عمل ممکن است کمی بالا و پایین شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: با توجه به تعداد نیروی انسانی دولت که حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر است عملاً امسال حدود 70 هزار خروجی خواهیم داشت که نیروی جایگزین آن‌ها متناسب با خروجی‌ها و برنامه‌های دولت برای کوچک سازی، استخدام می‌شوند.

انصاری با اشاره به ضرورت برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، تأکید کرد: با توجه به خروجی سالانه نیروی انسانی از بدنه دولت و همچنین تعریف برخی از خدمات دولت در پهنه جغرافیای کشور مانند بهره برداری از یک بیمارستان، ساخت مدرسه یا احداث شهرستان‌ها و بخش‌های جدید در تقسیمات کشوری باید برای جذب نیروی انسانی جدید به عنوان فعالیت‌های جدید دولت و هم به عنوان جایگزین نیرو‌هایی که خارج می‌شوند اقدام کنیم.

او افزود: البته هیچ وقت ورودی و جایگزینی ما به اندازه خروجی نیست، چون در طول برنامه‌های توسعه کشور طی 20 سال گذشته همیشه دولت یک هدفگذاری برای کوچک سازی خود داشته است که از طریق کنترل و کم کردن ورودی نسبت به خروجی دنبال شده است.

در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی استان قزوین، 9 هزار و 759 نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد 61 درصد برابر با پنج هزار و 949 نفر زن و 39 درصد برابر با سه هزار و 810 نفر مرد هستند.

در کل کشور هم 562 هزار و 676 نفر در این آزمون با هم رقابت می‌کنند که سهم استان قزوین از این تعداد شرکت کننده 1.58 صدم درصد است.

بیشتر بخوانید:

در این آزمون که نیرو‌های لازم برای جذب در 15 دستگاه اجرایی استان مشخص و معرفی می‌شوند طی 2 روز در سطح استان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت غیر متمرکز با هم به رقابت خواهند پرداخت.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف