مدیر کل ورزش و جوانان استان قم خبر داد:
اخذ تسهیلات 10 میلیارد ریالی برای 115 باشگاه آسیب‌دیده قم

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: با همکاری بانک های استان برای 115 باشگاه و 160 مربی ورزش استان قم 10 میلیارد ریال تسهیلات توانستیم اخذ و در اختیار این مربیان قرار دهیم .

  • کد خبر: 1325
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 15 دی 1399 - 08:56

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، 115 باشگاه و 160 مربی ورزش استان قم 10 میلیارد ریال تسهیلات توانستیم اخذ و در اختیار این مربیان قرار دهیم .

رسول منعم در جلسه ستاد پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهارداشت: اداره کل ورزش و جانان استان طبق ضوابط ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا وارد عمل شده و در این زمینه نیز 11 جلسه با همکاری مرکز بهداشت و هیئت پزشکی ورزشی برگزار کرده است و باشگاه‌ها و مراکز ورزشی دولتی و خصوصی از اوایل اسفند تا نیمه خرداد تعطیل و بعد از شرایط قرمز کرونایی نیز این مراکز دوباره تعطیل شدند.

وی عنوان کرد: تاکنون 42 مکاتبه کتبی و پیام مجازی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراکز ورزشی مختلف استان ارسال‌شده و 578 بازدید مشترک مرکز بهداشت و هم‌چنین 3 هزار 919 بازدید انفرادی از مراکز ورزشی خصوص و دولتی از سوی مرکز ورزش و جوانان استان 330صورت گرفته است که در این زمینه 58 تذکر به مراکز برای رعایت ضوابط و شیوه‌نامه بهداشتی انجام‌شده است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم بیان کرد: تاکنون 13 مراکز ورزشی و باشگاه تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان استان پلمپ شده است.

پرداخت تسهیلات به 115 باشگاه و 160 مربی باشگاهی در استان

مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از باشگاه‌های آسیب‌دیده در بحران کرونا بیان کرد: طی 42 مکاتبه‌ای که با مسئولان استانی و ملی داشتیم 10 میلیارد ریال تسهیلات توانستیم برای 115 باشگاه و 160 مربی اخذ و در اختیار این مربیان قرار دهیم هم‌چنین درزمینهٔ بخشودگی اجاره‌بها و انشعابات هم فعالیت کردیم.

منعم افزود: اخذ مشارکت صندوق امید کارآفرینی با پرداخت 4 درصد برای 40 باشگاه ورزشی به مبلغ 9 میلیارد ریال، پیگیری بیمه بیکاری مربیان و دست‌اندرکاران اماکن ورزشی از دیگر اقدامات این اداره کل است.

وی خاطر نشان کرد: باشگاه‌ها و اماکن ورزشی دولتی و خصوصی بیشترین آسیب را در بحران کرونا دیده‌اند و باید بیشتر موردحمایت قرار گیرند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف