چند هزار تهرانی طی 9 ماه گذشته خون اهدا کرده‌اند؟

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری 219 هزار و 503 نفر از پایتخت نشینان خون اهدا کردند.

  • کد خبر: 1326
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 14 دی 1399 - 11:42

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، محمدرضا مهدی زاده گفت: آمار مراجعه پایتخت نشینان به مراکز اهدای خون در فاصله زمانی 9 ماهه امسال، 271 هزار و 196 نفر بود که 219 هزار و 503 نفر از آنها خون خود را اهدا کردند.

وی در مورد آمار مراجعه مردم و میزان اهدای خون پایتخت نشینان در فصل های بهار، تابستان و پائیز امسال گفت: اهداکنندگان خون در این بازه زمانی، مجموعه ای از مردان و زنانی بودند که یا به صورت مستمر در مراکز اهدای خون حضور دارند یا در سال های گذشته سابقه اهدای خون داشتند یا افرادی هستند که برای بار اول در صف داوطلبان اهدای خون حضور یافتند و به فرآیند نجات جان بیماران کمک کردند.
مهدی زاده ادامه داد: از بین اهداکنندگان خون در پایتخت و در این  فاصله زمانی 100 هزار و 591 نفر، مستمر (با سابقه حداقل دوبار اهدی خون در سال) بودند و 73 هزار و 280 نفر نیز در دسته اهداکنندگان با سابقه بودند. همچنین 44 هزار و 517 نفر برای اولین بار به یاری بیماران نیازمند به خون آمده که امیدواریم شاهد حضور مستمر آن ها باشیم.

مشارکت بانوان برای اهدای خون بیشتر شود

مدیرکل انتقال خون استان تهران با دعوت از بانوان برای مشارکت بیشتر در این اقدام انسان دوستانه گفت: 11 هزار و 415 بانوی وفادار، متعهد و نوعدوست در 9 ماهی که از سال 1399 گذشته در جمع اهداکنندگان خون بوده اند و تلاش راهبردی ما، آگاهی افزایی بانوان با کرامت برای حضور پرشورتر در مراکز اهدای خون هستیم.

بیشتر بخوانید:


مهدی زاده افزود: در کنار اهدای خون، 4 هزار و 927 نفر نیز با اهدای پلاکت برای کمک به بیماران سرطانی و دو هزار و یک بهبود یافته کووید19 نیز با اهدای پلاسما به یاری بیماران تازه مبتلا شده به کرونا آمدند که  از این مشارکت خیرخواهانه تشکر می کنم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف