مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار :
جزئیات اشتغال زنان در دوران کرونا

علاالدین ازوجی، مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: نرخ بیکاری زنان به رغم نرخ مشارکت پایین آنها نسبت به مردان به مراتب بالاتر است و در دوران رکود اقتصادی با ریزش اشتغال بیشتری نسبت به مردان مواجه هستند. از سال 97 همزمان با افزایش تحریم های بین المللی, رشد اقتصادی ایران منفی بوده و اشتغال زنان آسیب بیشتری دیده است.

  • کد خبر: 1328
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 14 دی 1399 - 14:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  علاالدین ازوجی، مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار اظهار داشت: در فصل بهار امسال نسبت به بهار سال  گذشته حدود 749 هزار نفر از اشتغال زنان کاسته شده و طی فصل بهار امسال تا تابستان سال جاری نیز حدود 120 هزار نفر دیگر از اشتغال زنان کاسته شده و نشانگر تاثیر بسیار زیاد شیوع بیماری کرونا بر اشتغال زنان است.

وی در ادامه گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، از سال 96 تا شش ماهه نخست 99، حدود 1621 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده که سهم زنان حدود 38 درصد(معادل حدود 615 هزار فرصت شغلی) بوده است. 

گفتنی است در شش ماهه اول سال جاری که مصادف با شیوع بیماری کرونا است، حدود 171 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده است که حدود 62 هزار فرصت شغلی آن به زنان تعلق گرفته است.

علاالدین ازوجی افزود: با توجه به ریزش اشتغال زنان، ایجاد 62 هزار فرصت شغلی برای زنان ناچیز است و برای جبران آن به اجرای برنامه های اشتغال ویژه برای زنان، به ویژه زنان سرپرست خانوار و زنان متعلق به خانوارهای کم درآمد است. در این برنامه به ویژه میبایست هم به تثبیت اشتغال و هم ایجاد فرصت های شغلی جدید توجه شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف