تاثیر طلا و نقره در کارزار مقابله با ویروس کرونا

حضور طلا و نقره در کارزار مقابله با ویروس کرونا از جمله مراحل ساخت دارو، آزمایش و سرم دلیل اصلی بالا رفتن قیمت این فلزات گرانبها از ابتدای سال جاری بود.

  • کد خبر: 1333
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 15 دی 1399 - 10:36

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از راشا تودی، بیماری کووید 19 از سال گذشته در جهان گسترش یافته و همه گیر شده است ازین رو سرمایه گذاران به سمت طلا روی آورده و سرمایه‌گذاری در این بخش را امن تر یافته اند.

با افزایش تقاضا قیمت طلا به بیش از 2000 دلار در هر اونس در اوایل ماه آگوست رسید که نسبت به آغاز سال بیش از 30 درصد افزایش داشت قیمت نقره هم با رشد 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته قیمت های جدیدی را ثبت کرد که دلیل اصلی آن ناامنی و ناپایداری اقتصادی در جهان بود.

در این میان حفظ ارزش سرمایه از سوی سرمایه گذاران تنها دلیل افزایش قیمت این فلز گرانبها نبود بلکه افزایش تقاضا بیشتر به دلیل کاربرد آنها در حوزه های پزشکی، دارویی، دندانپزشکی و مسائل مرتبط با آن ها بود.

بر اساس این گزارش پژوهشگران آزمایشات و داروهایی را که در آن ها از نقره برای شناسایی و حفاظت از ویروس کرونا استفاده می‌شد به کار گرفتند، بررسی های سرم شناسی و آزمایشات خونی مواردی بود که در آن ها نقره و طلا در اندازه های نانو برای تشخیص سریع استفاده می شد و از نظر محققان این یک راهکار سریع و مطمئن برای شناسایی فرد مبتلا و اطمینان از سلامت فردی که پلاسمای خود را برای معالجه دیگران در اختیار قرار می دهد، است.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر نقش نقره در تشخیص و استفاده از آن در مقابله با بیماری کووید 19 از این فلز در ساخت انواع ماسک ها هم استفاده می شود از نقره هزاران سال است که برای جلوگیری از بیماری‌ها استفاده می‌شود و نقشه ضد میکروبی قوی دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف