رئیس اتاق اصناف ایران:
تالارها در مناطق زرد بازگشایی می‌شوند

رئیس اتاق اصناف ایران از تدوین پروتکل‌های تکمیلی فعالیت صنوف در صورت تداوم شرایط کرونایی و همچنین اجازه فعالیت تالار داران در مناطق زرد کرونایی خبر داد.

  • کد خبر: 1345
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 16 دی 1399 - 11:13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در نشست با رؤسای اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، کیف و کفش با هدف تهیه پروتکل‌های تکمیلی جهت اجازه فعالیت صنوف در بازار شب عید علیرغم تداوم شرایط کرونایی، گفت: درصدد هستیم با تدوین پروتکل‌های تکمیلی برای صنوف مختلف، شرایطی ایجاد شود تا همه کسب و کارها بتوانند در صورت تداوم این وضعیت اجازه فعالیت داشته باشند و این مساله یکی از کارهای لازمی بود که برای جلوگیری از صدمه بیشتر به بدنه اصناف باید صورت می‌گرفت.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: بیماری کرونا اثرات بسیار زیادی بر اقتصاد کشور به خصوص بخش اصناف برخی از صنوف که کالا و خدماتشان تابع شرایط متعدد مانند تغییر فصل و مد بودند مانند صنف پوشاک، کیف و کفش و … داشت که این صنوف در سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی‌های مکرر نتوانستند کالای خود را عرضه و به فروش برسانند و به همین دلیل ضرر و زیان زیادی را متحمل شدند.

وی با بیان اینکه مقرر شد با توجه به شرایط تداومی بیماری کرونا حتی‌المقدور صدمه بیشتری به بدنه اصناف وارد نشود، اظهار داشت: با برنامه‌ای تدوین شده در صدد هستیم برای رسته‌های مختلف پروتکل‌های تکمیلی تدوین شود، که صنوف در شرایط زرد، نارنجی و بعضاً شرایط قرمز اجازه فعالیت داشته باشند و در تدوین پروتکل‌ها از نظرات کارشناسی صاحبان و ذی نفعان آن صنف نظرخواهی صورت گرفته است. همچنین پروتکل‌های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که بر اساس آن اجازه فعالیت به تالار داران در مناطق زرد داده خواهد شد و پروتکل‌ها به گونه‌ای طراحی شده که در مناطق نارنجی نیز تالار داران با ظرفیت محدود می‌توانند فعالیت کنند.

بیشتر بخوانید:

وزارت صمت برای نمایشگاه بهاره مجوز صادر نکند

ممبینی با بیان اینکه این اصل را سرلوحه قرار دادیم که در صورت تداوم شرایط کرونایی فعالیت کسب و کارها متوقف نشود و صنوف بتوانند در بازار پایان سال که پیک خرید است با استفاده از تخفیف‌های مناسب و تقویت فروش و ترغیب به خرید بخشی از خسارت سال گذشته خود را جبران کنند، تصریح کرد: ضرورتی به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نیست، چرا که برگزاری این نمایشگاه‌ها آسیب بیشتری به صنوف وارد می‌کند. نمایشگاه‌های بهاره سهم بازار اصناف را خواهند برد و نکته دیگر اینکه تجمع‌ها در نمایشگاه‌ها بیشتر بوده و کنترل و رعایت پروتکل‌ها مشکل تر است و با توجه به کثرت واحدهای صنفی ضرورتی به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نیست و طی نامه‌ای از وزارت صمت درخواست کردیم از صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه‌های پایان سال خودداری کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف