مدیرکل دارویی سازمان غذاودارو خبرداد
یک میلیارد دلارهزینه دارو و تجهیزات پزشکی کرونا

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، گفت: 50 درصد سهمیه ارزی دارو در حوزه کرونا هزینه شده است.

  • کد خبر: 1356
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 17 دی 1399 - 11:20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، سیدحیدر محمدی اظهار کرد: از 2.5 میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده به دارو و تجهیزات و پزشکی تا کنون یک میلیارد و 800 میلیون تومان تأمین و از این میزان، بیش از یک میلیارد دلار مربوط به دارو بوده که 500 میلیون دلار آن صرف داروهای کرونا شده است.

محمدی با اشاره به ارزبری دارو و تجهیزات پزشکی کرونا، بیان کرد: تاکنون 486 میلیون دلار در کرونا برای دارو هزینه کرده‌ایم و این رقم بزرگی است. همچنین معادل این عدد در حوزه تجهیزات پزشکی کرونا هزینه کرده‌ایم.

پیشنهادهای دیگر

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ادامه داد: برآورد می‌کنیم از 2.5 میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات و پزشکی حدود یک میلیارد دلار در سال 99 برای کرونا هزینه شود و در این صورت 1.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی عاید ما خواهد شد و سهمیه ارزی دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال 98 بسیار کمتر خواهد بود.

محمدی با اشاره به وعده تخصیص ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی کرونا بیان کرد: مسئولان بانک مرکزی قول داده بودند که 500 میلیون دلار به سهمیه دارو و تجهیزات پزشکی اضافه کنند، اما هنوز این رقم تخصیص پیدا نکرده و رقمی به سهمیه ارزی ما اضافه نشده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف