قرنطینه سراسری در بریتانیا دردسرساز شد
هجوم دوباره انگلیسی‌ها به فروشگاه‎ها

پس از آغاز سومین قرنطینه سراسری در انگلیس، هجوم مردم به فروشگاه‌ها بار دیگر موجب خالی شدن قفسه برخی کالاها در فروشگاه‌های این کشور شده است.

  • کد خبر: 1357
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 17 دی 1399 - 11:41

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ای.بی.سی پس از آغاز سومین قرنطینه سراسری در انگلیس، هجوم مردم به فروشگاه‌ها بار دیگر موجب خالی شدن قفسه برخی کالاها در فروشگاه‌ها در این کشور شده است.

تداوم افزایش جهشی شمار مبتلایان و جان باختگان از کرونا در انگلیس نخست وزیر این کشور را واداشت سطح 5 هشدار کرونایی، با بیش‌ترین محدودیت‌ها رادر این کشور اجرا و تا دستکم حدود دو ماه دیگر، قرنطینه سراسری در این کشور اعمال کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس دیشب ورود این کشور به سطح 5 محدودیت‌های کرونایی را اعلام کرد. در هفت روز گذشته برغم اجرای محدودیت‌های شدید، روزانه بیش از 50 هزار نفر در این کشور به کووید 19 مبتلا شده اند و دوشنبه با نزدیک 59 هزار مبتلای جدید، رکورد مبتلایان روزانه در این کشور بار دیگر شکسته شد.

تصاویر هجوم مردم به فروشگاه‌ها و قفسه‌های خالی در فضای مجازی نشان می‌دهد با خرید هیجانی، اکنون قفسه‌های دستمال توالت، سبزی‌های تازه، برنج، مواد ضد عفونی کننده، آرد، روغن و ماکارونی، دوباره خالی می‌شود.

مرکز امنیت بیولوژیک (Bio-Security Centre) بریتانیا که مدیران ارشد پزشکی چهار منطقه انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز در آن عضوند، از نخست وزیر این کشور خواسته بودند هر چه زودتر، محدودیت‌های بیش تری بر کشور اعمال کند، زیرا به زودی، فشارها بر نظام بهداشت و درمان بریتانیا، فراتر از توان این نظام خواهد بود.

تاکنون در دستکم دو سوم از مناطق بریتانیا، هشدار کرونایی سطح 4 وجود داشت و همه محدودیت‌های مراحل 1، 2 و سه، بهمراه محدودیت‌های مرحله 4 در آن‌ها اعمال می‌شد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اوایل این هفته در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی این کشور گفته بود "تردیدی نیست" که باید محدودیت‌های بیش تری در کشور اعمال شود و هشدار داده بود هفته‌های بسیار دشوار در راه است.

دیگر پیشنهادها

در مرحله 4 هشدار کرونایی در بریتانیا، فقط فروشگاه‌های ضروری باز بود و همه مراکز اشتغال غیر ضروری، از قبیل سالن‌های زیبایی، تعطیل شده بود.

همچنین تجمع با افراد خانواده دیگر در جاهای سرپوشیده، ممنوع بود و هر خانوار می‌توانست فقط یک نفر از یک خانوار دیگر را در محیط‌های باز، مثلا در حیاط منزل ملاقات کند؛ میهمانی رفتن به منازل دیگران ممنوع بود و اگر مقامات مراکز مراقبت اجازه می‌دادند، افراد می‌توانستند با رعایت مقررات بهداشتی، به دیدن کهنسالان و بیماران در این مراکز بروند و مثلا از طریق پنجره یا شیشه، به عزیزانشان در این مراکز سر بزنند.

سفر به خارج فقط برای کار ممکن بود و به مردم توصیه می‌شد از منطقه خود در مرحله 4 هشدار کرونایی، خارج نشوند؛ همچون مراحل سه گانه هشدار کرونایی، ورزش در محل باشگاه‌ها و فضاهای سرپوشیده ممنوع، اما نیایش در نیایشگاه‌های محلی، با رعایت مقررات بهداشتی، مجاز بود؛ مراسم کفن و دفن، با رعایت توصیه‌های بهداشتی و با شرکت حداکثر 30 نفر، مجاز، اما برگزاری مراسم عروسی ممنوع بود گرچه در شرایط استثنایی ممکن بود این مراسم با شرکت 6 نفر برگزار شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف