دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا خبر داد:
تردد بین شهرهای زرد و آبی آزاد شد + نقشه وضعیت شهرها

تردد بین شهری در مناطق زرد و آبی آزاد شدن و از این پس شهروندان ساکن این شهرها می‌توانند بدون ارائه برگه تردد عبور و مرور کنند. اما تردد شبانه (از ساعت 9 شب تا 4 صبح) در این شهرها ممنوع است. افزون بر این همچنان ورود پلاک‌های بومی شهرهای قرمز و نارنجی به دیگر شهرهای ممنوع است.

  • کد خبر: 1368
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 20 دی 1399 - 10:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا، درباره تغییر محدویت‌های کرونایی اظهار کرد: محدودیت‌ها به قوت خود باقی و اتفاق جدیدی در بحث تغییر محدودیت‌ها رخ نداده است.

او بیان کرد: علی رغم اینکه در چند هفته گذشته شهر قرمز نداشتیم اما متاسفانه 6 شهر استان مازندران از امروز قرمز هستند، همچنین 23 شهر در کشور نارنجی و 212 شهر هم زرد هستند. 

نکته: از امروز رنگ آبی نیز به رنگ‌بندی وضعیت کرونا در شهرها اضافه شده است. آمار مبتلایان در شهرستان‌های آبی کمتر از شهرستان‌های زرد است. فعلا قوانین شهرستان‌های آبی مشابه زرد است اما در چند روز آینده قوانین شهرهای آبی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قاسمی اظهار کرد: ما بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی، یکسری اقدامات در 5 حوزه اصلی شامل ادارات و فعالیت کارکنان، بحث صنوف، خدمات بازرگانی و تجاری، مباحث فرهنگی و اجتماعی و مباحث ترددها پیش بینی کرده بودیم که مناسب با وضعیت هر شهر صورت گیرد.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا گفت: در 6 شهر قرمز، اصناف بجز گروه یک، مابقی نمی‌توانند فعالیت کنند و جلسات ادارات با توجه به محدودیت‌های کرونایی باید برگزار شود.

او افزود: ورود خودرو با پلاک‌های غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است؛ همچنین ورود پلاک‌های بومی شهرهای قرمز و نارنجی به شهرهای دیگر ممنوع و تا زمانی که وضعیت شهرهای قرمز و نارنجی به وضعیت عادی برگردد، شرایط به همین منوال است.

بیشتر بخوانید:

قاسمی درباره نحوه تردد بین شهری خودروها  تاکید کرد: وضعیت تهران از امروز زرد است و اگر همشهریان تهرانی بخواهند از تهران به 212 شهرهای زرد بروند نیازی به برگه تردد بین شهری نیست؛ اما ورود به 29 شهر نارنجی و قرمز برای پلاک‌های غیر بومی ممنوع است.

 

نقشه وضعیت شهرها در ایران- 20 دی ماه- برای دیدن جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید

 

وضعیت مراکز استان‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف