واحدهای گردشگری تهران اطلاعات خود در «جانا» را کامل کنند

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد که از تمامی مسوولان واحدها و تاسیسات گردشگری درخواست می‌شود که در فرصت 2 هفته مانده به اتمام طرح ثبت‌نام برای بهره‌مندی از تسهیلات کرونایی اطلاعات خود را تکمیل و در سامانه جانا ارایه کنند.

  • کد خبر: 1369
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 20 دی 1399 - 10:52

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، علی رفیعی درباره جزییات تسهیلات جبرانی خسارت کرونا ویژه بخش گردشگری گفت: با توجه به روبه‌ اتمام بودن زمان ارایه این تسهیلات برای تسریع در پرداخت تاسیسات گردشگری هر چه سریعتر به سامانه جانا به نشانی myst.mcth.ir و دفاتر راهنمایان گردشگری سادرا به نشانی ta.mcth.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و ارایه درخواست اقدام کنند.

معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه در این باره هماهنگی های لازم با دستگاه وزارت متبوع، وزارت کار و بانک مرکزی برای تسریع در روند اداری انجام شده است، گفت: از تمامی تاسیسات، دفاتر راهنمایان و خدمات مسافرتی و آموزشگاه‌های گردشگری که دچار اشکال بوده درخواست شده تا در هر مرحله در خواست تا پرداخت می توانند به اداره کل میراث فرهنگی مراجعه و یا با شماره 3- 88934841،  تماس گرفته تا در اسرع وقت مسایل آنها رسیدگی خواهد شد.

به گفته رفیعی؛ تمامی فعالان صنعت گردشگری در هفته آتی از این وام که 16 تا 900 میلیون تومان با تنفس 6 ماهه بهره‌مند می‌شوند.

طبق گفته متولی گردشگری استان تهران، از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور میزان خسارت به این بخش حدود هفت هزار میلیارد تومان بوده که یک چهارم این مبلغ با توجه به گستردگی واحدها و تاسیسات گردشگری مربوط به استان تهران است.

بیشتر بخوانید:

هم اینک بیش از 2هزار و 200 دفاتر گردشگری در سطح استان دایر است که این میزان نیمی از تاسیسات گردشگری کشور را به خود اختصاص داده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف