وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد
رفع برخی ابهام‌ها درباره پرداخت وام ودیعه مسکن

بسیاری از متقاضیان وام‌ ودیعه مسکن درباره روند پرداخت این تسهیلات حمایتی ابهام‌هایی دارند. کسانی که در زمان ثبت‌نام، مراحل تکمیل درخواست خود را در سامانه کارا به پایان رسانده‌ و تاکنون وام‌ را دریافت نکرده‌اند، در روزهای پیش‌رو و حداکثر تا پایان بهمن‌ماه مبلغ وام را دریافت خواهند کرد.

  • کد خبر: 1370
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 20 دی 1399 - 11:10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا حدود 6.6 میلیون نفر خانوار اجاره‌نشین در کشور وجود دارد که همه‌ی آن‌ها مشکل پرداخت اجاره ندارند و بررسی‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که 2.2 میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام اجاره مسکن هستند.

 تا پایان آذرماه از مجموع 302 هزار و 334متقاضی دریافت وام ودیعه تا کنون 148هزار و 215 نفر نزدیک به 50درصد توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ، گفت: با تمدید مهلت تکمیل مدارک امیدواریم تمامی متقاضیان تایید شده و واجد شرایط تسهیلات خود را دریافت کنند.

او در پاسخ به این سوال که هنوز بخش عمده‌ای از متقاضیان وام خود را دریافت نکرده اند، گفت: بخش عمده‌ای از متقاضیان به دلیل آنکه موجر حاضر به تمدید قراداد و دریافت کد رهگیری نبودند با مشکل رو به رو شدند که این مشکل با مصوبه جدید برطرف شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: کارگروه مقابله با پیامد‌های اقتصادی کرونا در جلسه سی و پنجم خود که روز چهارشنبه 10 دی برگزار شد موافقت کرد متقاضیانی که پیش از این مراحل ثبت نام خود را در سامانه کارا تکمیل کرده‌اند، تا پایان بهمن ماه وام ودیعه مسکن را دریافت خواهند کرد.

او اظهار کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آن‌ها به صورت دستی و بدون حضور در بنگاه مبادله شده، مشاوران املاک موظف هستند با دریافت حداکثر 250 هزار تومان بدون نیاز به دریافت مالیات بر ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره نامه و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

درباره وام ودیعه مسکن بیشتر بخوانید

معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد:این مبلغ برای اجاره نامه‌هایی که در بنگاه ثبت شده، اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابت و معادل 100 هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه وجود ندارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف