سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
همکاری مردم موجب کاهش 70درصدی مرگ و میر کرونایی شد

رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: کاهش 70 درصدی فوتی‌ها و 80 درصدی بستری‌ها، نتیجه همکاری مردم و مسئولان و رعایت دستورالعمل هاست. شهرهای آمل، ساری، فریدون کنار، قائمشهر و نکا در مازندران و بندر گز و کردکوی در گلستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  • کد خبر: 1372
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 20 دی 1399 - 12:06

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر 7 شهر با وضعیت قرمز، 30 شهر با وضعیت نارنجی، 219 شهر با وضعیت زرد و 192 شهر با وضعیت آبی داریم.

رییسی افزود: به علت مناسب بودن وضعیت بیماری در 192 شهر، رنگ آبی تعریف شد تا اعمال محدودیت‌های کمتر نسبت به شهرهای زرد انجام شود. در شهرهای آبی همه مشاغل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که اعلام می‌شود، می‌توانند فعالیت کنند. 

وی گفت: در شهرهای زرد و آبی از این به بعد منع تردد بین شهری وجود ندارد، اما منع تردد از ساعت 21 تا 4 برقرار است.

رییسی با اشاره به کاهش مرگ و میر کرونایی گفت: در سطح کشور، 80 درصد میزان بستری کم شده و حدود 70 درصد از مرگ و میر کاهش یافته است. این نتیجه رعایت همه مردم و همکاری مسئولان برای کاهش ابتلا به بیماری است. جز استان‌های شمالی، همه استان‌ها وضعیت مناسبی دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه افزود:  کلیات سند ملی واکسیناسیون کرونا در جلسه امروز تصویب شد. در فاز اول، کادر بهداشت و درمان که به طور مستقیم با بیماری کرونا سر و کار دارند،  فاز دوم سایر گروه‌های پر خطر مثل سالمندان بالای 65 سال و افراد با بیماری زمینه‌ای واکسینه می‌شوند. فاز سوم برای مراکز تجمعی و افرادی که ریسک کمتری نسبت به فاز دوم دارند و فاز چهارم نیز برای عموم مردم است.

بیشتر بخوانید:

همچنین تردد بین شهری و استانی برای استانهای تهران و البرز آزاد، اما تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 ممنوع است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف