آخرین تغییرات محدودیت‌های ورزشی سراسری تا 26 دی/ صدور مجوز فعالیت برای استخرهای سرپوشیده پایتخت

تا 26 دی ماه سال جاری، هفت شهر کشور با شدیدترین محدودیت‌های ورزشی مواجه خواهند بود، در 30 شهر استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد و باشگاه ورزشی سالنی و در 411 شهر نیز صرفا باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد و باشگاه های ورزشی سالنی تعطیل خواهند بود.

  • کد خبر: 1378
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 20 دی 1399 - 15:58

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، طبق آخرین اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، هم اکنون وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرهای کشور به گونه‌ای است که هفت شهر در وضعیت قرمز، 30 شهر در وضعیت نارنجی و 411 شهر در وضعیت زرد و 192 شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین طبق اعلام سخنگوی این ستاد، در شهرهای آبی تقریبا تمام مشاغل با رعایت پروتکل‌ها که متعاقبا اعلام می‌شود آزاد هستند و می‌توانند فعال باشند.

طبق جدول گروه‌های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار تعیین شده‌اند.

محدودیت حداکثری در هفت شهر

از هفت شهر قرمز کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، پنج شهر آمل، ساری، فریدونکنار، قائم شهر و نکا در استان مازندران و 2 شهر بندرگز و کردکوی در استان گلستان هستند. وضعیت محدودیت های ورزشی در این هفت شهر قرمز اینگونه است که مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی اجازه فعالیت نخواهند داشت.

تغییر وضعیت تهران و البرز

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد آخرین وضعیت استان‌های تهران و البرز نیز، اعلام کرد که پس از هفته‌ها وضعیت این 2 استان به وضعیت زرد تبدیل شده است. بنابراین محدودیت های ورزشی در استان های تهران و البرز به گونه ای خواهد بود که تا پایان هفته جاری یعنی 26 دی ماه، صرفا باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه های ورزشی سالنی مجاز به فعالیت نیستند و پس از هفته های محدودیت، فعلا و تا پایان هفته جاری استخرهای سرپوشیده مجوز فعالیت خواهند داشت.

مناطق نارنجی

طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، 30 شهر در وضعیت نارنجی یا سطح هشدار 2 قرار دارند و محدودیت‌های مشاغل سطح 3 و 4 در آن ها اجرا می‌شود؛ بنابراین استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار در مناطق نارنجی مجاز به فعالیت نیستند.

بیشتر بخوانید:

مناطق زرد

همچنین طبق اعلام، نقاطی نیز که در وضعیت زرد قرار دارند سطح شغلی 4 در آن ها محدود خواهد بود که شامل باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه های ورزشی سالنی است که وضعیت 411 شهر زرد اعلام شده و شامل محدودیت های سطح شغلی چهارم تا پایان هفته جاری خواهند شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف