از سوی وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی ابلاغ شد؛
شیوه‌نامه اجرایی طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ارسال نامه‌ای به رئیس اتاق بازرگانی تهران از اجرای طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان از ابتدای دی ماه سال جرای به منظور تحرک‌بخشی بیشتر و رونق بازار کار خبر داد. پروانه رضایی بختیاری در نامه خود به مسعود خوانساری تاکید کرد که این طرح که در جهت کاهش آثار منفی کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی طراحی شده است.

  • کد خبر: 1402
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 22 دی 1399 - 14:34

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتثادی کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف تحرک‌بخشی بیشتر و ایجاد رونق در بازار کار و کاهش آثار منفی بیماری کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی و در نتیجه ایجاد اشتغال و تشویق کارفرمایان کارگاه‌ها، موسسه‌های خصوصی و تعاونی‌های فعال به استفاده از نیروی کار جدید (فارغ‌التحصیل دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر)، شیوه‌نامه و دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان را ابلاغ کرد.

در این طرح سهمیه 810 نفر اشتغال به استان تهران اختصاص یافته است. بر اساس شیوه‌نامه این طرح، به منظور کاهش مراجعه افراد و نمایندگان کارفرمایان به اداره تامین اجتماعی در استان‌ها، سهم بیمه کارفرما که معادل 23 درصد است، به حساب شخص کارفرما واریز می‌شود.

 

همچنین سن به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان به 38 سال افزایش یافته‌است که مدت زمان خدمت نظام وظیفه نیز به حداکثر سن افراد ذکور اضافه خواهد شد. بر اساس شیوه‌نامه جدید، در نظر گرفتن مجموع کمتر از 36 ماه سابقه بیمه‌پردازی از سوی فارغ‌التحصیل از دیگر مزایای این طرح است.

بیشتر بخوانید:

 

سامانه اینترنتی طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان به نشانی https://moshavegh.mcls.gov.ir است که فارغ‌التحصیلان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند پس از ثبت‌نام اولیه و بارگذاری قرارداد منعقد شده که می‌باید بر پایه حداقل دستمزد و نرخ اعلامی شورای عالی کار و نیز در نظر گرفتن تاریخ شروع قرارداد از 01/09/1399 اقدام کرده و از معافیت 24 ماهه بهره‌مند شوند.

 

بروشور نحوه ثبت‌نام در سایت را اینجا دریافت کنید.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف