سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
آغاز رزمایش«کمک مومنانه» از شنبه 23 سوم فروردین

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در لبیک به بیانات رهبر انقلاب، بسیج به‌عنوان تشکیلات مردمی گسترده رزمایش سراسری «کمک مومنانه» را از روز شنبه با مشارکت 54 هزار پایگاه بسیج برگزار می‌کند.

  • کد خبر: 143
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: جمعه 22 فروردين 1399 - 14:37

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا(coronomy.ir)، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (جمعه 22 اردیبهشت ماه) در نشست خبری خود با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت، به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ملت ایران ظرفیت‌های فراوانی دارد که بخشی از آن‌ها در ماجرای کرونا به منصه ظهور رسید و جهانیان شاهد آن بودند.

وی با بیان اینکه شیوع اپیدمی همه‌گیر، پیامدهای منفی‌ای هم دارد، خاطرنشان کرد: یکی از این پیامدها، لطمه به معیشت خانواده‌های کم‌درآمد است که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان مورد توجه قرار گرفت.

رئیس سازمان بسیج با یادآوری بیانات روز گذشته رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت ایجاد رزمایش گسترده مواسات در ماه مبارک رمضان برای یاری رساندن به افراد کم‌بضاعت، افزود: بسیج به‌عنوان تشکیلات مردمی گسترده که در سراسر کشور، پایگاه دارد، در نظر دارد با محوریت 54 هزار پایگاه در کل کشور، رزمایش سراسری «کمک مومنانه» را برگزار کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه فاز نخست این رزمایش از روز شنبه (23 فروردین) با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) آغاز می‌شود، اظهار داشت: مرحله اول این رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان خواهد بود و پس از آن، مراحل بعدی ادامه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این دستور العمل به نواحی بسیج در سراسر کشور ابلاغ شده، ادامه داد: امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با فرماندهان بسیج در سراسر کشور، این موضوع اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این رزمایش پیوست‌های متنوعی دارد، تاکید کرد: در این طرح از ظرفیت خیرین و ائمه جمعه و جماعت استفاده خواهد شد. همچنین از همکاری سایر دستگاه‌ها استفاده خواهد شد.

سردار سلیمانی درباره نحوه گردآوری و توزیع کمک‌های مردمی در رزمایش سراسری «کمک مومنانه» گفت: کمک‌هایی که به صورت کالا خواهد بود در همان محل به افراد نیازمند اعطا می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به دست نیازمندان همان منطقه خواهد رسید و کمک‌ها در منطقه‌ای دیگر هزینه نخواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف