محدودیت‌های‌ ترافیکی مازندران برای تعطیلی فاطمیه

رییس پلیس راه مازندران گفت: از امروز شنبه به دلیل تعطیلی شهادت حضرت فاطمه (س) تردد خودرویی در جاده‌های مواصلاتی استان با محدودیت ترافیکی جدید همراه است.

  • کد خبر: 1441
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 27 دی 1399 - 12:54

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، سرهنگ علیرضا قدمی گفت: با هماهنگی ناجا و وزارت کشور از امروز طرح محدودیت های ترافیکی نیز در سه محور هراز ، کندوان وسوادکوه به اجرا درآمده است. 

وی گفت: بر این اساس تردد تمامی کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 صبح  امروز تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه بیست نهم دی ماه در جاده هراز ممنوع و تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت 13 روز یکشنبه 28 دی ماه تا ساعت 2 بامداد روز بعد از رودهن به آمل ممنوع است. 

رییس پلیس راه مازندران ادامه داد: همچنین  تردد انواع تریلر و کامیون‌ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسدشدنی از ساعت 8 صبح امروز تا ساعت 24 روز یکشنبه 28 دی ماه از مسیرشمال به جنوب محور سوادکوه ممنوع است.

سرهنگ قدمی به محدودیت های ترافیکی جاده کندوان نیز اشاره کرد و گفت: تردد خودروها در محور کندوان از ساعت 12 ظهر فردا یکشنبه 28 دی ماه تا ساعت 2 بامداد روز بعد از کرج به شمال ممنوع بوده و ازساعت 15 تا ساعت 2 بامداد روز بعد از مرزن آباد به کرج یک طرفه خواهد شد.

سه هزارو 500 دستگاه خودرو در جاده‌های مازندران جریمه شدند

رییس پلیس راه مازندران گفت: همزمان با اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی در ورود به استان یعنی از سه‌شنبه هفته گذشته تاکنون، هفت هزار و 200 خودرو به شهرهای خود برگشت داده شدند و سه هزار و 400 دستگاه نیز جریمه شدند.

متاسفانه بسیاری از مسافران برخلاف مقررات جدید تردد کرونای برای ورود به استان اصرار کرده و نسبت به اجرای مقررات تمکین نمی‌کردند که منجر به صدور جریمه برای این متخلفین شده است.

وی همچنین گفت: هوای آفتابی چند روز اخیر همراه با تعطیلی رسمی روز جمعه و فردا یکشنبه به مناسبت ایام فاطمیه بسیاری از پایتخت نشینان بومی استان و کسانی که دارای مسکن دوم در مازندران هستند را به این خطهشمال کشور کشاند.

رییس پلیس راه مازهدران با توضیح این نکته که فقط روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی جاده‌های هراز ، کندوان ، سوادکوه و کیاسر بسیار خلوت شده بود، ادامه داد: اما از پنجشنبه و به ویژه جمعه شب تا امروز با افزایش چشمگیر مسافران به استان مواجه هستیم.

 بر اساس تازه‌ترین ارزیابی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، تعداد شهرهای وضعیت قرمز کرونایی  مازندران به 10 شهرستان شامل سوادکوه ، بابل ، جویبار، تنکابن ، رامسر، نکا، ساری ، قائمشهر ، فریدونکنار و آمل افزایش یافت .

مازندران 22 شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت کرونایی بقیه 12 شهرستان استان نارنجی است.

بیشتر بخوانید:

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم اکنون یکهزار و 435 بیماری مبتلا به بیماری کووید 19 در بیمراستان های استان بستری هستند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف