مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:
تایید و معرفی 176 باشگاه ورزشی استان یزد برای دریافت تسهیلات کرونا

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خبر داد: 176 باشگاه ورزشی استان یزد برای دریافت تسهیلات کرونا تایید و معرفی شدند.

  • کد خبر: 1443
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 27 دی 1399 - 13:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود شریعتی با اعلام این خبر به پیگیری هایی انجام‌ گرفته برای ارائه تسهیلات کرونایی به باشگاه داران اشاره کرد و افزود : 262 متقاضی دریافت وام در سامانه میز خدمت وزارت ورزش و جوانان ثبت نام و تشکیل پرونده دادند که از این تعداد 176 نفر برای ثبت نهایی مبلغ و تکمیل پرونده در سامانه "کارا کرونا" تاییدیه گرفته اند.

وی افزود: متوسط وام دریافتی هر باشگاه 80 میلیون تومان است که حدود 250 میلیارد ریال برای موسسان باشگاه ورزشی در قالب هشت گروه و همچنین مراکز مشاوره زیر مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان در نظر گرفته شده و به سامانه کارا وزارت کار معرفی شده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بیان داشت : این وام با 6 ماه تنفس پرداخت و اقساط آن از تیرماه سال 1400 آغاز می شود و متقاضیان برای ثبت نام می توانند به میز خدمت الکترونیکی وزارت ورزش و جوانان به نشانی sd.msy.gov.ir مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند.

شریعتی اضافه کرد: موسسان باشگاه در قسمت مربوط به سازمان خدمت دهنده، حتما نام اداره کل ورزش و جوانان استان یزد را انتخاب کنند؛ در غیر این صورت درخواست متقاضی به این اداره کل نمی رسد و از چرخه رسیدگی خارج خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پایین ترین مبلغ وام مربوط به گروه چهار است که سقف آن حدود 80 میلیون تومان است و بیشترین وام هم به گروه یک تعلق می گیرد که مربوط به پارک های آبی است که مبلغ وام انها 960 میلیون تومان است.

این مقام مسوول همچنین گفت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونا 187 نفر در قالب 128 پرونده به بانک ارجاع داده شدند و بیش از 16 میلیارد ریال به متقاضیان آسیب دیده و مربیان ورزشی پرداخت شده است.

گروه های هشت گانه گانه موسسان باشگاه ها شامل این موارد است:‌گروه یک شامل پارک‌های آبی و اماکن ورزشی چندمنظوره و ویژه با (سقف مبلغ تسهیلات 9 میلیارد و 600 میلیون ریال)، گروه 2 شامل مجتمع‌های ورزشی، پیست‌های موتورسواری و کارتینگ با (سقف تسهیلات چهار میلیارد و 800 میلیون ریال) ، گروه 3 زمین‌های چوگان، زمین‌های گلف، پیست‌های اسکی، سالن‌های بولینگ، سالن‌های ورزشی جانبازان و معلولین، باشگاه‌های سوارکاری (سقف مبلغ تسهیلات یک میلیارد و 920 میلیون ریال ).

همچنین، گروه چهار شامل رشته‌های قایقرانی، تنیس، دوومیدانی، بسکتبال، هندبال، والیبال، فوتسال، بوکس، بیلیارد، کاراته، تکواندو، کونگ‌فو، هنرهای رزمی، جودو، تیراندازی تیرکمان، شطرنج ، شمشیربازی، کشتی، کبدی، کوهنوردی، سه‌گانه، بدنسازی، همگانی با (سقف مبلغ تسهیلات 800 میلیون ریال) است، و گروه پنج شامل استخرهای شنا، شیرجه و واترپلو با ابعاد 2550 متر با سقف مبلغ تسهیلات سه میلیارد و 520 میلیون ریال است.

بیشتر بخوانید:

همچنین گروه 6 شامل استخرهای شنا، شیرجه و واترپلو با ابعاد 1633 متر با (سقف مبلغ تسهیلات 256 میلیون تومان) ، گروه هفت شامل استخرهای شنا، شیرجه و واتر پلو با ابعاد 12*25 متر (با سقف مبلغ تسهیلات 192 میلیون تومان) و گروه هشت شامل استخرهای شنا، شیرجه و واترپلو با ابعاد کمتر از 25 متر با سقف مبلغ 800 میلیون ریال برای آنها تسهیلات در نظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف