رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره):
واکسن کرونا برای استفاده محرومان رایگان است

محمد مخبر گفت: واکسن ویروس کرونا پس از تولید انبوه بخش قابل توجهی از آن برای استفاده محرومان به صورت رایگان در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

  • کد خبر: 1473
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 30 دی 1399 - 18:59

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محمد مخبر در  آئین رونمایی از محصولات جدید حوزه مواد اولیه دارویی در شهرک دارویی برکت استان البرز گفت: واکسنی که برخی کشورها تولید کردند دارای عارضه بوده، این در حالی است که واکسن تولیدی کشورمان هیچ گونه عارضه‌ای نداشته و حال تمام 14 نفری که واکسن بر روی آنها تست شده مساعد است.

وی افزود: به مردم این اطمینان می‌دهیم که واکسن ایرانی قوی‌تر، باکیفیت‌تر و با فراوانی بیشتر به زودی تولید و در اختیار مردم  قرار می‌گیرد‌.

مخبر در ادامه گفت: ظرف یک  الی 2 ماه آینده تولید این واکسن در کشور به 2 تا سه میلیون دوز در ماه و ظرف سه تا چهار ماه آینده این عدد به 12 تا 14 میلیون دوز خواهد رسید و زیر قیمت خارجی آن در اختیار مردم قرار خواهیم داد و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان وزیر بهداشت و درمان مبنی اینکه ایران اسلامی در زمینه درمان کووید 19 محتاج هیچ کشوری نشد، افزود: نه تنها در تولید داخلی توانستیم بخش زیادی از نیاز کشورمان را تامین کنیم بلکه به ظرفیت صادرات نیز رسیدیم.

بیشتر بخوانید:

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطر نشان کرد: رویکرد ستاد اقتصادی نبوده و بخش قابل توجهی از تولیدات از جمله دارویی که امروز شاهد رونمایی از آن بودیم در اختیار وزارت بهداشت برای استفاده رایگان افراد به خصوص محرومان قرار گرفته و می‌گیرد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف