معاون وزیر بهداشت:
برای تغییر رفتار، 85 درصد مردم باید واکسینه شوند

حریرچی، معاون وزیر بهداشت گفت: 85 درصد مردم باید واکسینه شوند تا بتوانیم تغییر رفتار بدهیم. بسیاری از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی معتقدند با تزریق واکسن به 85 درصد جمعیت هر کشوری می‌توان نسبت به بیماری کرونا احساس ایمنی ایجاد کرد.

  • کد خبر: 1488
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 2 بهمن 1399 - 12:06

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون در جهان 43 میلیون دوز واکسن کرونا تولید شده است، گفت: با توجه به جمعیت بیش از 7 میلیارد نفری در جهان این واکسن ها نیم درصد جمعیت جهان را شامل می شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: واکسن کرونا پس از تزریق اولین دوز ایمنی ندارد، بلکه در تزریق دوز دوم است که به تدریج واکسن کرونا ایمنی خود را نشان می دهد.

وی به اهمیت کاهش سفرهای بین استانی  اشاره کرد و گفت: تقاضای ما از مردم است است که از سفرها به خصوص در ایام عید خودداری کنند زیرا با افزایش سفر به خصوص در ایم عید خطر بیشتری متوجه کشور خواهد بود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: ما از تمام مجریان درخواست داریم به منظور کاهش تلفات کرونا در کشور مقررات سختگیرانه تری را به اجرا بگذارند و هر عروسی در هر منطقه ای به یک فاجعه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مردم از خریدهای حضوری در معابر خودداری کنند، افزود: در این شرایط مردم هرگونه خریدهای خود را به صورت مجازی و اینترنتی انجام دهند و خرید های حضوری خود را به حداقل برسانند.

حریرچی تاکید کرد: در یک سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا مردم جهان فقیر شده اند و فاصله طبقاتی نیز در بین مردم بیشتر شده لذا ضروری است که مردم به صحنه بیایند و به یکدیگر کمک کنند.

وی توضیح داد که برای کاهش فوتی ها ما به دنبال کاهش سفر و رفت و آمد مردم در کشور هستیم اما با اعمال محدودیت ها رفتن مردم به ارتفاعات تهران نسبت به گذشته 3.5 برابر شده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در سال 97 و 98 رشد اقتصادی کشور منفی 4.9 و 5.6 بود، افزود که  اما در سال جاری رشد اقتصادی به دو یا سه دهم درصد مثبت رسیده و این نشان می دهد که در اقتصاد و بهداشت مدیریت خوبی داشته ایم.

بیشتر بخوانید:

حریرچی نسبت به آغاز موج چهارم کرونا در استان ها هشدار داد و گفت: اگر محدودیت ها توسط مجریان سختگیرانه تر اعمال نشوند، شاهد افرایش فوتی های کرونایی در موج چهارم خواهیم بود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف