رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا:
تولید انبوه واکسن ایرانی در پایان خرداد خواهد بود

قانعی، رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تولید انبوه واکسن ایرانی در پایان خرداد خواهد بود و تا قبل از تولید واکسن ایرانی، از واکسن وارداتی استفاده می‎کنیم.

  • کد خبر: 1489
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 2 بهمن 1399 - 12:22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، مصطفی قانعی گفت: با توجه به تولید انبوه واکسن در کشور ما در شهریورماه سال 1400 هیچ کمبودی در خصوص واکسن کرونا در کشور نخواهیم داشت.

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد: اگر بتوانیم هر هفته به طور متوسط  به 700 هزار نفر را واکسن تزریق کنیم در این صورت تا پایان سال 1400 با انجام واکسیناسیون می توانیم زنجیره کرونا را در کشور قطع کنیم.

وی توضیح داد که ما قبلا واردات واکسن فایزر را از رده خارج کرده بودیم و بیشتر به دنبال واردات واکسنی بودیم که برای ما صرفه اقتصادی داشته باشد و اولین مورد واردات واکسن مربوط به کوواکس است که پس از واردات این واکسن ها با اولویت بندی تزریق آن آغاز می شود.

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا توضیح داد که با این حال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تولید حجم انبوه واکسن کرونا در کشور در پایان خرداد ماه 1400 خواهد بود و قبل از آن از واکسن های وارداتی استفاده خواهد شد.

قانعی گفت که خوشبختانه روند تولید واکسن ایرانی موفقیت آمیز در حال انجام است و زیرساخت های مورد نیاز برای تولید 5 نوع واکسن ایرانی در حال آماده سازی است و هم اکنون زیر ساخت برای تولید واکسن برکت آماده شده و در حال تولید این واکسن هستیم.

بیشتر بخوانیم:

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا افزود: زیر ساخت مورد نیاز برای تولید واکسن رازی دو هفته آینده آماده می شود، زیر ساخت تولید واکسن پاستور از اواخر اسفند ماه با همکاری کوبایی ها  آغاز می شود و وضعیت دو واکسن دیگر ایرانی پس از اخذ مجوز بالینی تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف