خسارت صد میلیارد تومانی کرونا به باشگاه‌های ورزشی لرستان

مسئول امور باشگاه‌های ورزشی لرستان از خسارت صد میلیارد تومانی ویروس کرونا به باشگاه های ورزشی استان خبر داد.

  • کد خبر: 1501
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 4 بهمن 1399 - 12:21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، علیرضا معتمدی مسئول امور باشگاه‌های ورزشی لرستان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، باشگاه داران استان حدود 100 میلیارد تومان متضرر شدند.

علیرضا معتمدی اظهار داشت: اکنون 856 باشگاه ورزشی دارای مجوز در لرستان فعالیت می‌کنند که از این تعداد بیش از 40 درصد را باشگاه‌های بدنسازی تشکیل می‌دهند و رشته‌های همگانی مانند آمادگی جسمانی و ایروبیک بانوان در جایگاه بعدی هستند.

او ادامه داد: علاوه بر این رشته‌های رزمی (کاراته، تکواندو، کیک بوکسینگ، ووشو)، فوتبال، فوتسال، والیبال، کوهنوردی، ژیمناستیک و سوارکاری بیشترین تعداد باشگاه‌ها را در لرستان تشکیل می‌دهند.

مسئول امور باشگاه‌های ورزشی لرستان بیان کرد: باتوجه به وارد شدن خسارت ناشی از کرونا به باشگاه داران در لرستان تسهیلات کرونایی در 2 مرحله پرداخت شد که ثبت نام مرحله دوم آن از آذرماه آغاز و تا پایان دی ماه ادامه داشت.

معتمدی گفت: 850باشگاه ورزشی در لرستان وجود دارد که 483 باشگاه ثبت نام اولیه را انجام داده و لیست متقاضیان به وزارت ورزش و پس از آن به وزرات کار ارسال شده است.

او افزود: از تعداد 483 باشگاهی که مراحل ثبت نام را انجام داده تعداد 230 باشگاه تایید شده است که در این میان تعدادی از باشگاه داران که موفق به تکمیل مدارک خود و یا موفق به ثبت نام نشده اند تا پایان دی ماه می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند.

مسئول امور باشگاه‌های ورزشی لرستان ادامه داد: سقف تسهیلات پرداختی به باشگاه داران لرستانی از 80میلیون تومان تا یک میلیارد تومان می‌باشد که بانک‌ها موظف به پرداخت آن می‌باشند.

معتمدی اظهار کرد: ویروس کرونا آسیب‌های غیر قابل جبرانی بر زیر ساخت‌های ورزشی، سلامت جامعه و اشتغال باشگاه داران و مربیان وارد کرده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف