گزارشی از مجمع جهانی اقتصاد(WEF)
ساختار شغلی در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

مجمع جهانی اقتصاد در یک گزارش آینده نگرانه به پیش بینی ساختار شغلی در دوران پساکرونا پرداخته و مشاغل و مهارت‌های آینده را ترسیم و سرعت تغییرات آن‌ها را بر اساس نظرسنجی از رهبران کسب‌وکارها و استراتژیست‌های منابع انسانی سنجیده است.

  • کد خبر: 1505
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 4 بهمن 1399 - 11:33

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد(World Economic Forum) همه‌گیری کرونا تاثیرات بسزایی را بر روی روندهای  شغلی در بلندمدت ایجاد کرده است که در ادامه به پنج نکته‌ی اساسی از این تغییرات پرداخته می‌شود.

  1. نیروی کار سریع‌تر از حد انتظار به سمت اتوماسیون پیش می‌رود و طبق تخمین‌ها طی پنج سال آینده، 85 میلیون شغل از بین می‌رود. اتوماسیون، همزمان با رکود اقتصادی ناشی از کووید19، اختلال مضاعقی را برای کارگران در اشتغال آن‌ها ایجاد کرده است. توسعه‌ی فنآوری و تکنولوژی‌ها توسط بنگاه‌ها، وظایف، مشاغل و مهارت‌های مورد نیاز را تا سال 2025 تغییر خواهد داد. حدود 43 درصد از مشاغل مورد بررسی نشان می‌دهند که به دلیل توسعه‌ی فنآوری، قصد دارند نیروی کار خود را کاهش دهند، 41 درصد قصد دارند استفاده از پیمان‌کاران خود را برای کارهای تخصصی گسترش دهند. و البته 34 درصد قصد دارند به عنوان یک نتیجه از توسعه‌ی فنآوری، نیروی کار خود را گسترش دهند. پنج سال دیگر، کارفرمایان کارها را تقریباً به طور مساوی بین انسان‌ها و ماشین‌ها تقسیم می‌کنند.
  2. انقلاب ربات‌ها، 97 میلیون شغل جدید را ایجاد خواهد کرد. با تحول اقتصاد و بازارهای کار، نقش‌های جدیدی در اقتصاد در زمینه‌های فنآوری (مانند هوش مصنوعی) و مشاغل تولید محتوا (مانند مدیریت رسانه‌های اجتماعی و نوشتن محتوا) ظاهر می‌شوند. مشاغل نوظهور نشان‌دهنده تقاضای بیشتر برای مشاغل اقتصاد سبز است، بطور مثال مشاغل مرتبط با اقتصاد داده و هوش مصنوعی، مشاغل جدید در مهندسی، رایانش ابری و توسعه محصول و در زمینه‌ی بازاریابی، فروش و تولید محتوا؛
  3. در سال 2025‌، تفکر تحلیلی، خلاقیت و انعطاف‌پذیری از جمله مهارت‌های پرطرفدار است. از نظر کارفرمایان که تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل و حل مسئله در سال‌های آینده از اهمیت بیشتری برخوردار است. در سال جاری مهارت‌هایی در زمینه مدیریت خود مانند یادگیری فعال، تاب‌آوری، تحمل استرس و انعطاف پذیری مورد توجه بوده‌است. با اندازه‌گیری داده‌های موجود در لینکدین و کورسرا امکان ردیابی انواع مهارت‌های تخصصی مورد نیاز برای مشاغل فردا فراهم شده است.
  4. رقابتی‌ترین مشاغل بر روی ارتقاء مهارت‌های کارگران خود تمرکز خواهند کرد. تقریباً نیمی از کارگرانی که در پنج سال آینده در نقش خود باقی ‌می‌مانند، برای مهارت‌های اصلی خود نیاز به آموزش مجدد دارند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که بخش دولتی باید حمایت نیرومندتری را برای بازپرداخت کارگرانی که در معرض خطراند و یا با مشاغل دیگر تعویض شده‌اند، ارائه دهد. در حال حاضر، تنها 21 درصد مشاغل گزارش کرده‌اند که می‌توانند از طریق بودجه عمومی برای حمایت از کارمندان خود به آن‌ها مهارت‌های لازم را بیآموزند. بخش دولتی باید انگیزه‌هایی را برای سرمایه‌گذاری در بازارها و مشاغل فردا فراهم کند، شبکه‌های ایمنی قوی تری را برای کارگران در حین تعویض شغل ارائه دهد و با عقب‌افتادگی‌ها و روش‌های سنتی در آموزش و پرورش مقابله کند.
  5. دورکاری همچنان ماندگار خواهد بود. حدود 84 درصد از کارفرمایان قرار است به سرعت فرآیندهای کار به سمت دیجیتالی کردن پیش ببرند، از جمله مهمترین آن‌ها‌ گسترش قابل توجه دورکاری خواهد بود. کارفرمایان می‌گویند این امکان وجود دارد که 44 درصد از نیروی کار خود را با دورکاری جابجا کند. با این حال، 78 درصد از رهبران کسب و کار انتظار دارند که دورکاری تأثیر منفی بر روی بهره‌وری کارکنان داشته باشد‌.

 

نسخه کامل این گزارش در زیر قابل دریافت است.
 
دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف