در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا چه موضوعاتی مطرح شد؟
مهمترین نکات کرونایی کشور+تازه‌ترین نقشه وضعیت شهرها

امروز هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد اما عدم توجه برخی از شهروندان به رعایت پروتکل‌ها و افزایش 47 درصدی ترددهای بین‌شهری باعث شده تا احتمال بازگشت وضعیت کشور و افزایش دوباره محدودیت‌های اجتماهی بیشتر شود.

  • کد خبر: 1506
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 4 بهمن 1399 - 11:53

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا مهم‌ترین نکات مطرح شده در جلسه امروز ستاد ملی کرونا به شرج زیر است:

* در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و با آغاز موج جدید کرونا، ممکن است در هفته آینده وضعیت برخی شهرها قرمز بشود و با تعطیلی دوباره مشاغل، محدودیت‌ها افزایش پیدا کند.

* ویروس انگلیسی بیشتر جوانان را درگیر کرده است. به این دلیل که منبع انتشار ویروس در جوانان عممدتا دورهمی‌های خانوادگی است، باید قاطعانه جلوی هرگونه تجمعی ایستاد. دورهمی خانوادگی، مسافرت و هرگونه تجمعی می‌تواند منجر به مرگ و میر شود.

* با بهبود نسبی وضعیت کرونا، ترددهای شهری و بین‌شهری تا 47 درصد بیشتر شده و نوعی عادی انگاری در جامعه به وجود آمده است. در برخی از شهرها همچون کاشان تخلفات قابل توجهی وجود داشته که با تذکرهای جدی کنترل شده است. در هفته پیش رو ستاد کرونا جلساتی را برای بازنگری در موضوع محدودیت‌های اجتماعی برگزار و احتمالا محدودیت‌ها را دوباره بیشتر خواهد کرد.

* در ماه بهمن واکسیناسیون در کشور آغاز می‌شود. اما حداقل تا 6 ماه آینده که وضعیت واکسیناسیون عمومی به حد قابل قبول برسد باید پروتکل‌ها را به طور کامل رعایت کرد. سه واکسن «برکت»، «رازی» و «پاستور» سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. تا آخر امسال هم غیر از کواکس، واکسن‌های خارجی مطمئنی به کشور خواهد رسید.

* در برخی استان‌ها تعداد بیماران سرپایی در حال افزایش است.

* امروز هیچ شهر قرمزی در سطح کشور نداریم و شهرهای قرمز استان مازندران  امروز به نازنجی تبدیل شدند و در مجموع 19 شهر نارنجی، 157 شهر زرد و 256 شهر آبی داریم و این نشان می‌دهد وضعیت نسبتا آرام است‌.

نقشه وضعیت شهرها را بر اساس آخرین تغییرها تا امروز مشاهده می‌کنید.
برای دیدن جزئیات استانی و شهرستانی نقشه اینجا کلیک کنید

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف